facebook

МОН опрацьовує питання приєднання до європейської організації публічного права,-Сергій Шкарлет

МОН опрацьовує питання приєднання до європейської організації публічного права,-Сергій Шкарлет


Міністерство освіти і науки України опрацьовує питання щодо механізму приєднання до Європейської організації публічного права на рівні держави з урахуванням норм національного законодавства. Про це повідомив т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет під час онлайн-зустрічі з Директором ЄОПП паном Спиридоном Флогаітісом.
«Мета діяльності організації є досить конкретною та важливою, адже передбачає створення та розповсюдження знань у галузі публічного права, включаючи національне, порівняльне та європейське публічне право, права людини, екологічне право, пропагування європейських цінностей через публічне право у всьому світі. Не можна не відзначити, що результати діяльності також вражають – на сьогоднішній день ЄОПП розробила, організувала, посприяла та підтримала понад 200 освітніх, науково-дослідних та інших закладів та надала допомогу демократичним інституціям у понад 70 країнах», – підкреслив Сергій Шкарлет.
Т.в.о. Міністра зазначив, що заклади вищої освіти України вже мають досвід співпраці в рамках ЄОПП. Свідченням цього є створення Одеського регіонального центру ЄОПП у 2010 році на базі Національного університету «Одеська юридична академія». Окрім того, у 2011 році до лав організації долучився один із провідних ЗВО України, який займається підготовкою висококласних юристів, – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. У 2018 році Національний авіаційний університет розпочав роботу з ЄОПП шляхом укладання Меморандуму про взаєморозуміння.
«Хотів би подякувати за можливість для українських закладів вищої освіти долучатися до спільних з європейськими партнерами ініціатив, що сприяє більш тісному співробітництву щодо підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права», – наголосив Сергій Шкарлет.
Також він розповів, що задля приєднання до Організації необхідно витримати певну процедуру, яка передбачає такі кроки:

Чтайте також:  Положення про спеціальну школу: МОН пропонує проєкт для обговорення
  • погодження із заінтересованими міністерствами;
  • отримання висновку правової експертизи від Міністерства юстиції;
  • схвалення Кабінетом Міністрів України;
  • направлення схваленого Урядом України документа на розгляд Офісу Президента України.

Директор ЄОПП Спиридон Флогаітіс звернув увагу на зацікавленість продовження ефективного діалогу для повноцінного оформлення співпраці з Україною на державному рівні.
Нагадаємо, МОН розроблятиметься новий проєкт співпраці з Європейським інвестиційним банком щодо запровадження змішаної освіти.

Джерело.


Повернутись вверх