facebook

Майже одностайні: педагоги назвали проблеми, з якими найбільше очікують зіткнутись на деокупованих територіях

Майже одностайні: педагоги назвали проблеми, з якими найбільше очікують зіткнутись на деокупованих територіях

Українські вчителі розповіли, що під час відновлення системи освіти на деокупованих територіях (ДОТ) найбільшою проблемою може стати спілкування з педагогами-колаборантами. Про це зазначили 78,8% освітян, які взяли участь в опитуванні аналітичного звіту “Біла книга “Відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях”.

Крім того, 73,6% педагогів вважають, що у школі може гостро відчуватися нестача дітей, що потребуватиме відновлення контингенту учнів. 69,2% вчителів віднесли подолання освітніх втрат і розривів до головних проблем. Такі дані стали відомі з онлайн-презентації дослідження.

61,8% респондентів вважають, що вчителям доведеться працювати також із подоланням наслідків російської пропаганди.

Також педагоги зазначили про занепокоєння щодо методів взаємодії з:

школярами – 34,4%;
батьками учнів – 41,2%,
дітей між собою – 41,2%
У дослідженні взяли участь 2 415 вчителів зі шкіл на ДОТ, тимчасово окупованих територій та тих, які межують з ТОТ.

За словами президентки Асоціації політичних психологів України Ірини Губеладзе, врегулювати спілкування зі школярами буде складніше, ніж з учителями-колаборантами. Експертка запевнила, що педагогам потрібно надавати практичні інструменти, які допомагатимуть швидко реагувати й діяти в складних ситуаціях.

“Особистий травматичний досвід учителів буде накладатися й ускладнювати комунікацію з учнями, їхніми батьками й колегами. І якщо спілкування з вчителями-колаборантами можна якось регулювати в нормативному полі, то взаємодія з дітьми є фактично нерегульованою, бо згідно із законодавством, освіту мають отримувати всі учні, незалежно від їхнього досвіду чи досвіду їхніх сімей”, – зазначила психологиня.

Чтайте також:  "Їм дійсно не байдуже": вчителька з України зі свого досвіду назвала різницю між британськими та українськими школярами

Вона додала, що попри очікування вчителів, процес відновлення проходитиме не так легко.

Джерело.


Повернутись вверх