facebook

На третьому курсі студент підписує договір: Лісовий розповів, як працюватиме держзамовлення і грантова система в Україні

На третьому курсі студент підписує договір: Лісовий розповів, як працюватиме держзамовлення і грантова система в Україні

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий розповів, що студенти-бюджетники на третьому курсі навчання мають підписати контракт, згідно з яким вони продовжуватимуть вчитися за рахунок державного бюджету та матимуть перше робоче місце. Водночас ті, хто цього не зробить, зможуть здобувати освіту на контрактній формі. За його словами, повертати гроші за попередні два роки не потрібно.

Лісовий в інтервʼю ЗМІ пояснив, що державі така система буде обходитись дешевше, ніж якщо студент, який вчився на бюджеті піде працювати не за фахом. Крім того, посадовець зауважив, що за декілька років в університеті молодь вже розумітиме, чи хоче вона далі працювати за обраною спеціальністю. Якщо ж ні, то можна буде перейти на контракт туди, де захоче здобувач освіти.

“На другому-третьому курсі студент підписуватиме договір з державою, після чого починає отримувати підвищену стипендію, але має три роки за нашою пропозицією відпрацювати за запропонованим державою місцем роботи. В іншому випадку він переходить на звичайне контрактне навчання. Йому не треба буде повертати гроші за попередні два роки”, – розповів очільник МОН.

Чтайте також:  Мета не скоротити, а покращити якість освіти: Михайло Винницький про обʼєднання університетів (відео)

Навчатися на бюджеті можна буде на пріоритетні для України спеціальності. Зокрема, мова про науковців, інженерів, вчителів, лікарів тощо. В цих галузях держава даватиме гарантоване місце роботи.

“Йдеться про науковців, інженерів, вчителів, лікарів тощо. Ми розуміємо структуру економіки і скільки треба в енергетику, металургію, ІТ, соціальну сферу, гуманітарну, скільки потрібно науковців, фізиків, хіміків, біологів, філологів, філософів тощо”, – додав Лісовий.

Крім того, в здобувачів освіти буде можливість отримувати гранти на навчання. Тобто держава дає гроші вступнику, а він сам обирає заклад освіти та фах. Таким чином, пояснює очільник МОН, змінюється вектор підтримки.

Сума грантів залежатиме від успішності складання Національного мультипредметного тесту. Чим більша кількість балів у вступника – тим більше грошей він отримає. Така система даватиме можливість вибору і свободи.

Керівник освітнього відомства каже, що студенти також зможуть скористатися пільговим кредитуванням, оператором якої буде банківська система, а не університет.

Джерело.


Повернутись вверх