facebook

“Не мовчіть!” Лісовий відреагував на знущання з дитини в ліцеї Івано-Франківська і розкритикував адміністрацію за пасивну позицію

“Не мовчіть!” Лісовий відреагував на знущання з дитини в ліцеї Івано-Франківська і розкритикував адміністрацію за пасивну позицію

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий закликав батьків не мовчати, якщо їхні діти зазнають цькування у школі. Він зазначив, що якщо ситуацію не вдається владнати у закладі освіти, необхідно залучати до справи місцеві органи управління освіти, освітнього омбудсмена та поліцію. Таку реакцію в нього викликав інцидент, який стався в Івано-Франківському ліцеї №4, де хлопчика булили однокласники за те, що він грає на скрипці та має імʼя Єремія. Посадовець розкритикував школу за пасивну позицію в ситуації.

Про це Лісовий заявив на офіційній сторінці у Facebook. Очільник МОН зазначив, що вже поспілкувався з управлінцями обласного та міського департаментів освіти, тримає звʼязок з освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим й вживаються всі заходи, аби вирішити це питання.

“Коли дорослі знають про булінг, але намагаються цього не помічати, замовчувати, не втручатися – це категорично неприйнятно. Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську має усі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити. Вже поспілкувалися з управлінцями обласного і міського департаментів освіти. Створена комісія, яка зʼясовує всі обставини. Паралельно на звʼязку з освітнім омбудсменом. Вживаємо заходів, серед яких — аудит діяльності ліцею”, – написав Лісовий.

Чтайте також:  Вступати до коледжу чи просиджувати штани в школі? Мережу сколихнула нова дискусія про 10-11 класи

Керівник МОН підкреслив, що діти очікують на підтримку дорослих, особливо в таких ситуаціях. Тому, за його словами, важливо їх слухати, чути, підтримувати та вірити.

На інцидент попередньо відреагував освітній омбудсмен. Він сказав, що мама подала звернення до його служби. Крім того, захисник освітніх прав попросив Департамент освіти та науки області надати хлопчику кваліфіковану психологічну допомогу. Також відповідні звернення підготувала членкиня членкиня Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

Джерело.


Повернутись вверх