facebook

Наскільки підвищать зарплату вчителям цього року і від чого вона залежатиме

Наскільки підвищать зарплату вчителям цього року і від чого вона залежатиме

Підвищення межах двох етапів. Перший вже відбувся 1 січня.

Другий передбачили на 1 квітня цього року. Очільник Міносвіти Оксен Лісовий розповів детальніше.

Коли і наскільки вчителям підвищать зарплату

Посадовець зазначив: на жаль, ми не маємо зараз достатньо коштів на те, щоб підвищити вчителям зарплату відповідним чином, але у межах загального підвищення мінімальної зарплати передбачили два підвищення. Про це повідомляє 24 Канал.

Перше – в січні (на 10%), а друге – в квітні (на 12%). Після цього заробітна платня вчителя буде в межах від 10 до 15 тисяч гривень в залежності від категорії надбавок та іншого,– повідомив Лісовий.

І додав, що у МОН розуміють, що цього недостатньо, особливо враховуючи національну місію педагога. Тому визначають, як систему нарахування зарплати зробити зрозумілою та прозорою.

Ми хочемо зробити ставку вчителя більш масивною в загальному тілі заробітної плати. При цьому, щоб було кілька надбавок зрозумілих, тому що сьогодні для вчителів існує близько 60 надбавок, і сам вчитель часто не розуміє, як формується його зарплата. Ми плануємо ці зміни, але з іншого боку ми прив’язуємо розмір заробітної плати до кваліфікації вчителя,– уточнив посадовець.

Чтайте також:  Чи рекомендуватиме МОН розпочинати навчальний рік у школах раніше

Міністр при цьому зауважив, що потрібно оцінювати всі робочі години вчителя, а не тільки так звані горлові години.

Ми повинні оцінити і всі ті години, які вчитель мусить перебувати в школі і оплатити їх, ми плануємо нараховувати в майбутньому зарплатню вчителя, враховуючи його цифрові навички, володіння мовами,– резюмував посадовець.

Джерело.


Повернутись вверх