facebook

Школи в червоній зоні можуть працювати: уряд дозволив регіонам приймати таке рішення

Школи в червоній зоні можуть працювати: уряд дозволив регіонам приймати таке рішення


Уряд ухвалив зміни до постанови, яка встановлює карантинні обмеження. Зокрема, Кабмін запровадив, що рішення про відкриття шкіл та садочків в червоних зонах прийматиме державна та регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Ріщення було ухвалено на засідання уряду 16 вересня.

А раніше про цю ідею сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він наголосив, що МОЗ провів нараду з мерами міст, де обговорили підходи до запровадження протиепідемічних обмежень на рівнях епідемічної небезпеки.

За словами Ляшка, ключові зміни, які вони винесли на засідання уряду – переведення зони в червоний рівень небезпеки. Він зазначив, що там відразу будуть застосуватися не всі обмеження, а лише характерні обмеження для певної території.
Щоб ми мали спільну відповідальність центральної і місцевої влади за ті обмеження, які вводяться. Тому школи і дитячі садочки можуть заборонити на відкриття в червоній зоні, але рішення, чи будуть вони закриватися в конкретному районі чи місті, буде прийматися спільно з місцевою владою,
– наголосив санітарний лікар.
За його словами, будуть запропоновані зміни щодо роботи шкіл в інших зонах. Зокрема, якщо в навчальному закладі 50% чи більше класів відправлено на самоізоляцію через виявлення хворих на COVID-19, то такі школи повинні закриватися на 14 днів. Ляшко додав, що такі зміни можуть ухвалити на найближчому засіданні Кабміну.

Чтайте також:  Сергій Шкарлет: Упевнений, що разом ми подолаємо всі негаразди

16 вересня голова МОЗ Максим Степанов під час засідання Кабміну запропонував зміни до деяких актів уряду. Зокрема про те, що червоний рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням державної та регіональної технологічної комісії з питань безпеки та НС.

Уряд це рішення прийняв, тому прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що цю постанову важливо опублікувати протягом дня, 17 вересня, до засідання комісії ТЕБ та НС щодо обмежень у регіонах на наступні два тижні.
Забороняється відвідування садочків та шкіл, які розташовані у зеленому, жовтому і помаранчевому рівнях небезпеки, якщо на самоізоляцію 50% класів через контакт з хворим на COVID-19. Робота закладів освіти на території з “червоним” рівнем епідемнебезпеки приймається тільки спільним рішенням Комісій ТЕБ і НС,
– пояснив Степанов.
До слова, з 14 вересня почав діяти новий розподіл регіонів за рівнем епідемічної небезпеки. Так, у 37 адміністративних одиницях встановлено червоний рівень, у 86 – помаранчевий, у 173 – жовтий. Наразі червоний рівень передбачає заборону роботи громадського транспорту, закладів освіти, ТРЦ, кафе і ресторанів, спортзалів тощо.

Джерело.


Повернутись вверх