facebook

Вражаюче підвищення: як вчителі зароблять до 15 тисяч грн в новому році

До 15 тисяч грн: на скільки цього року підвищать зарплати вчителям

Згідно з інформацією від міністра освіти Лісового, в 2024 році заробітна плата вчителів знаходитиметься в діапазоні від 10 до 15 тисяч гривень.

Про це повідомила Ніна Южаніна.

На жаль, обсяг фінансування наразі не дозволяє значно підвищити оплату праці вчителів, але планується два підвищення в межах загального підвищення мінімальної заробітної плати – одне у січні та інше у квітні. Після цих заходів очікується, що зарплата вчителів буде становити вищезазначений діапазон, залежно від їхніх кваліфікаційних характеристик та інших факторів.

Міністр визнає, що це недостатньо і зазначає, що Міносвіти працює над удосконаленням системи нарахування зарплати вчителям, щоб зробити її більш зрозумілою та прозорою. Планується врахувати кваліфікаційні характеристики та цифрові навички вчителів при визначенні розміру їхньої зарплати.

Найбільша зарплата отримується вчителями вищої категорії, які мають вищу освіту та не менше 7 років педагогічного стажу, або є кандидатами/докторами наук. Це висококваліфіковані працівники, можливо навіть науковці. Зарплата молодого вчителя вважається неприйнятною. Це може впливати на привабливість професії вчителя для молодих людей.

Щодо обіцянок влади, варто зазначити, що обіцянки, дані на виборах 2019 року, щодо заробітної плати вчителів продовжуються, але з іншими сумами, ніж раніше, оскільки ситуація може змінюватися з часом.

Чтайте також:  Не всі вчителі витримають реформу освіти — що треба буде вивчити освітянам

Джерело.


Повернутись вверх