facebook

В Україні хочуть підвищити мінімальний конкурсний бал для деяких вступників

В Україні хочуть підвищити мінімальний конкурсний бал для деяких вступників

Міністерство освіти і науки України планує підвищити мінімальний конкурсний бал до 150-ти для вступу на деякі спеціальності. Зокрема, це стосується таких галузей, як “Право”, “Публічне управління та адміністрування”, “Міжнародні відносини”, напрямку “Фармація, промислова фармація” та “Охорона здоровʼя”.

Такі інформація міститься в проєкті Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти, опублікованому МОН. Залишити конкурсний бал на рівні 150 пропонується для спеціальностей “Стоматологія”, “Медицина” та “Педіатрія.

На всі інші напрямки вступити на бюджет абітурієнти зможуть, набравши не менше 130 балів. Ця норма не стосуватиметься дітей загиблих захисників України.

Нагадаємо, МОН також планує підвищити пороговий бал з 3 до 5 тестових для вступників в магістратуру. Відповідно до перерахування, мінімальні тестові бали будуть відповідати 100 рейтинговим. Єдине фахове вступне випробування планують залишити на тому ж рівні – 35 тестових балів.

Чтайте також:  Карпачов дав поради школярам і батькам, як обрати спеціальність під час вступу: слід звертати увагу на два моменти

Джерело.


Повернутись вверх