facebook

Строк навчання від 3 до 8 років: яких ще змін зазнає вища освіта в Україні

Строк навчання від 3 до 8 років: яких ще змін зазнає вища освіта в Україні

Українським студентам дозволять самим обирати строк навчання в університеті. Він становитиме від 3 до 8 років. Крім того, вища освіта зазнає й інших кардинальних змін.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроект, в якому передбачені зміни освітнього процесу у вищій школі.

Вища освіта в Україні зазнає докорінних змін. Вишів стане значно менше, бюджетні місця скоротять до мінімуму, а натомість студентам видаватимуть гранти на здобуття освіти. Крім того, студенти самі обиратимуть собі строк навчання в університеті. Тобто кожен студент зможе обрати собі індивідуальну освітню траєкторію.

Що означає індивідуальна освітня траєкторія?
Для студентів певних спеціальностей буде визначено необхідний мінімум знань, який вони повинні будуть засвоїти. Решту предметів вони зможуть обирати варіативно, тобто самі визначатимуть, що їм потрібно для оволодіння майбутньою професією, а без чого можна обійтись. Вони також самі визначатимуть, наскільки глибоко хочуть засвоїти той чи інший предмет.

Якщо, наприклад, вони мають намір учитись на користувачів того чи іншого сучасного обладнання, то це буде один ступінь заглиблення у предмет. Якщо ж вони прагнуть бути розробниками нових приладів, то їм знадобляться більш фундаментальні знання.

Чтайте також:  Репетиторка з англійської мови пояснила, чому урок має коштувати мінімум 500 грн: думки українців розділилися

Таким чином, за вибором студента виші розроблятимуть для усіх індивідуальні навчальні плани. А тривалість навчання в університеті, залежно від вибору студента, може становити від 3 до 8 років.

Крім того, студентам-бюджетникам дозволять визначатися зі спеціальністю, якою вони хотіли б оволодіти, після 1-2 курсу. Тобто, коли вони завершать вивчення загальних освітніх програм для низки споріднених спеціальностей. У Міносвіти вважають, що після 1-2 років навчання студенти здатні зробити більш свідомий вибір щодо обраної спеціальності, ніж випускники середньої школи.

За умови успішного виконання навчального плану переведення бюджетників на конкретну спеціальність буде здійснюватися зі збереженням бюджетного фінансування. Однак це буде можливе лише в тому випадку, якщо студент не змінюватиме галузі знань.

Джерело.


Повернутись вверх