facebook

Заочна форма освіти залишається! У Міносвіти вирішили змінити методику навчання

Заочна форма освіти залишається! У Міносвіти вирішили змінити методику навчання

Інформує Всеосвіта.
Заочна форма освіти в Україні все ж залишиться. Замість її скасування, у Міносвіти вирішили вдосконалити процес.

Не так давно Міносвіти України мало намір замінити заочну форму навчання дистанційною. Однак згодом посадовці відмовилися від цієї ідеї. Тепер МОН вирішило залишити заочний формат навчання, але вдосконалити його. Заступник очільника Міносвіти Михайло Винницький розповів деталі.
Чому в Україні не скасували заочне навчання
Посадовець заявив, що у МОН хотіли скасувати заочну освіту, адже вважали, що простіше замінити її дистанційною і вже цю форму вдосконалити. Однак чиновники порадились, отримали певний фідбек від багатьох ректорів, депутатів, громадськості і вирішили залишити заочний формат навчання.

Ухвалили рішення не скасовувати, а вдосконалювати заочне навчання. Сьогодні ця форма дуже популярна: є 290 тисяч студентів на різних програмах,
– уточнив заступник Лісового.

І додав, що все ж заочна форма не відзначається високою якістю.

Найчастіше, на жаль, це про отримання диплома, а не про здобуття компетентностей, знань чи вмінь,
– вважає Винницький.

Він також розповів, що, аби змінити таку ситуацію, МОН розробляє низку рішень. Зокрема, хочуть збільшити кількість віртуальних контактних годин викладачів зі студентами, а також запровадити проміжні перевірки знань для студентів, а не залишати все на сесію.
Дистанційна освіта стала якіснішою
За останні три роки, через пандемію та повномасштабну війну, заочна та дистанційна освіта стала кращою. Саме тому було вирішено цей досвід використати для покращення якості заочної освіти та поширити його на різні університети.

Дистанційна форма буде й надалі розвиватися. Те, що вже зараз вона стала фактично повсюдною, свідчить про великий інтерес до її вдосконалення через створення повністю віртуальних університетів, – уточнив посадовець.

І додав, що такі заклади вже існують у Європі. Першопроходець – Відкритий університет у Великій Британії.

Заступник очільника МОН також заявив, що дистанційний формат освіти дає можливість варіювати між синхронними і асинхронними заняттями, коли викладач має можливість обрати оптимальний спосіб подачі різної інформації та перевірки знань, а студент може відчути переваги самостійного менеджменту свого навчання.

Чтайте також:  Карпачов дав поради школярам і батькам, як обрати спеціальність під час вступу: слід звертати увагу на два моменти

Джерело.


Повернутись вверх