facebook

У МОН розсекретили, чому не скасували заочну форму навчання

У МОН розсекретили, чому не скасували заочну форму навчання
Не так давно Міносвіти України мало намір замінити заочну форму навчання дистанційною. Однак згодом посадовці відмовилися від цієї ідеї.

Джерело:The Ukrainians

Тепер МОН вирішило залишити заочний формат навчання, але вдосконалити його. Заступник очільника Міносвіти Михайло Винницький розповів деталі.

Чому в Україні не скасували заочне навчання
Посадовець заявив, що у МОН хотіли скасувати заочну освіту, адже вважали, що простіше замінити її дистанційною і вже цю форму вдосконалити. Однак чиновники порадились, отримали певний фідбек від багатьох ректорів, депутатів, громадськості і вирішили залишити заочний формат навчання.

Ухвалили рішення не скасовувати, а вдосконалювати заочне навчання. Сьогодні ця форма дуже популярна: є 290 тисяч студентів на різних програмах,– уточнив заступник Лісового.
І додав, що все ж заочна форма не відзначається високою якістю.

Найчастіше, на жаль, це про отримання диплома, а не про здобуття компетентностей, знань чи вмінь,– вважає Винницький.
Він також розповів, що, аби змінити таку ситуацію, МОН розробляє низку рішень. Зокрема, хочуть збільшити кількість віртуальних контактних годин викладачів зі студентами, а також запровадити проміжні перевірки знань для студентів, а не залишати все на сесію.
Скасування заочної освіти: передісторія

    • Восени 2023 року Міносвіти вирішило заочну форму навчання замінити дистанційною.
    • Чиновники заявляли, що заочний формат – “рудимент минулого”.
    • Однак правка у законопроєктах не проходила Освітній комітет Ради.
    • Згодом міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що МОН почуло думку громадськості та нардепів, тому заочний формат навчання не скасують.
Чтайте також:  70% дітей-переселенців навчаються онлайн: психологиня попередила батьків про наслідки. Чому важлива соціалізація

Джерело.


Повернутись вверх