facebook

Батькам приготуватися: з’явилися нові дати закінчення зимових канікул по областях

Батькам приготуватися: з’явилися нові дати закінчення зимових канікул по областях
З’явилася інформація про закінчення зимових канікул в українських школах
Попри російську військову агресію, що триває, чимало дітей у країні сіли за парти 1 вересня у своїх школах, а також продовжують вчитися очно. Але визначати, коли почнуться і закінчаться канікули мають право в кожній окремій громаді або навіть у межах кожної школи. Тому, опубліковано інформацію, коли мають закінчитися зимові канікули по областях України, пише nv.ua.

Незабаром школярі знову повернуться до навчання, але в різні терміни. Варто зазначити, що хтось відпочивав лише 2 тижні, тоді як у деяких областях України зимові канікули у школярів будуть цілий місяць.

Більш тривалий зимовий відпочинок пов’язаний з тим, що деякі школи в країні вирішили восени, коли було тепло, продовжити вчитися.

Це рішення було ухвалене у зв’язку з подіями восени 2022 року, коли російські окупанти обстрілювали українські міста та били по енергосистемі, через що не було світла годинами й дітям було складно вчитися.

Восени 2023 року у зв’язку з таким досвідом у низці областей України школи вирішили продовжити роботу, щоб у таких випадках дати дітям потім більше вихідних.

Окрім цього, осінь була теплою і можна було заощаджувати опалення, тоді як узимку, особливо в січні, як правило, в Україні часто сильні морози.

Чтайте також:  Правові наслідки невиконання батьками обов`язків із забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти дитиною

Тому тривалість зимових канікул в областях України відрізняється. Далі наводиться перелік по містах з датами:

 • У Києві діти відпочиватимуть з 23 грудня 2023 року по 7 січня 2024 року. Учні перших класів також отримають додаткові канікули з 19 до 25 лютого 2024 року.
 • У Житомирі канікули триватимуть 3 тижні, розпочалися 23 грудня і закінчаться 15 січня 2024 року.
 • У Дніпрі зимовий відпочинок для школярів триватиме 2 тижні, з 23 грудня до 8 січня.
 • У Львові Тривалість канікул визначається кожною школою окремо, може бути 2 або 3 тижні з 25 грудня по 7 січня або з 25 грудня по 14 січня.
 • У Харкові зимові канікули заплановані з 30 грудня по 15 січня, триватимуть 3 тижні.
 • У Полтаві школи самостійно визначають терміни канікул. Наприклад, у Миргородській громаді вони триватимуть з 30 грудня по 14 січня.
 • У Чернівцях канікули почалися 23-25 грудня і продовжаться до 8-15 січня; можливі зміни в випадку проблем з електроенергією або опаленням.
 • У Хмельницькому школярі відпочиватимуть з 25 грудня по 7 січня, з початком другого семестру з 8 січня 2024 року.
 • На Івано-Франківщині діти отримають відпочинок з 23 грудня по 26 січня, але терміни можуть змінитися в залежності від рішення керівництва кожного навчального закладу.
 • У Кропивницькому більшість шкіл відпочиватимуть з 25 грудня по 22 січня; інші заклади мають різні терміни канікул.
 • У Мукачево канікули триватимуть з 23 грудня по 21 січня, при цьому осінні та весняні канікули скасовані.
 • У Луцьку зимовий відпочинок розпочався 25 грудня і триватиме 2 тижні, до 8 січня 2024 року.
Чтайте також:  Вчителям підняли зарплати: скільки можна заробити в школі 

Джерело.


Повернутись вверх