facebook

Дисциплін у 10 класі стане вдвічі менше, а учні матимуть вибір: як хочуть змінити старшу школу в Україні

Дисциплін у 10 класі стане вдвічі менше, а учні матимуть вибір: як хочуть змінити старшу школу в Україні

Школярі старших класів будуть вчитись по-новому з 2027 року. Зокрема, Міністерство освіти та науки України планує скоротити кількість предметів з 20 до 10-11, а учні після 10-го класу зможуть обирати серед дисциплін.

Про це розповіла перша проректорка Київського університету імені Бориса Грінченка Лілія Гриневич, як передає МОН. За її словами, профільна освіта, яку планують започаткувати в школах, допомагатиме старшокласникам розкрити здібності та реалізувати себе у майбутньому.

“Необхідно зменшувати кількість предметів з 20 до 10–11. Учні обиратимуть предмети за вміннями. Профільна освіта додасть 10-ий клас, який потрібен для самовизначення учня, щоб у більш зрілому віці розкрити свої таланти. Окрім того, цей рік має значення для подолання освітніх втрат. У 11–12 класах кількість факультативних курсів зростає, а навчальний план буде поділено на три частини”, – сказала Гриневич.

Вона додала, що базовий рівень буде спільним для всіх ліцеїв, незалежно від їх спеціалізації. Поглиблений – ця частина передбачає вивчення предметів, які обиратимуться на базі освітніх галузей, а також включає  дисципліни, які школярі обиратимуть самостійно.

За словами заступника міністра освіти Андрія Сташківа, потрібно визначитися, якими саме будуть такі ліцеї, аби школярам було з чого обирати.

Чтайте також:  Коли закінчується навчальний рік у школах 2024 року: Міносвіти назвало дату початку літніх канікул

“Я думаю, це точно повинні бути великі заклади освіти, які матимуть багато профілів, де навчаються 300–600 учнів, щоб можна було сформувати групи за вибором. У великих містах може бути інший підхід, бо, моделюючи мережу, ми повинні враховувати, що в одному населеному пункті є багато шкіл, і в різних закладах освіти можна формувати різні профілі”, – сказав Сташків.

Народна депутатка Наталія Піпа зазначила, що реформу почнуть пілотувати у 2025 році, аби повноцінно запустити її вже 2027-го і запевнила у підтримці профільного комітету у супроводі модернізації цього профілю.

Джерело.


Повернутись вверх