facebook

“Це сором”: у МОН зробили заяву про зарплату викладачів

“Це сором”: у МОН зробили заяву про зарплату викладачів
Запорукою успіху викладачів є їхня мотивація. А от чинний рівень їхніх зарплат – це сором.

Джерело:Mind

Про це заявив заступник міністра освіти і науки України з питань вищої освіти Михайло Винницький. І поставив риторичне питання: “Чим для викладача є університет – осередком повноцінного життя, саморозвитку чи радше місцем отримання достатньо скромної заробітної плати?”.

У МОН зробили заяву про зарплату викладачів
Посадовець при цьому вважає, що другий варіант теж нормальний. Але навряд чи варто очікувати від такого викладача якихось надзвичайних результатів, наукових досягнень, студентської вдячності.

Я не стверджую, що зарплата не важлива! Сьогоднішній рівень зарплат викладачів – це сором. Але нам треба чесно сказати собі, що хороший викладач – людина, яка працює в закладі вищої освіти не заради зарплати,– вважає Винницький.

При цьому додає, що викладачі можуть у сфері бізнесу отримувати в рази більші зарплати, ніж у виші. Але все ж обирають саме академічну кар’єру.

Наше завдання зробити цю кар’єру привабливою саме найкращим – не лише через приведення зарплат до конкурентного рівня, а через уможливлення всебічної самореалізації викладачів в українських університетах,– додав посадовець.

Чтайте також:  Пишуть твір на 2-3 речення, але це треба прийняти. 24-річна вчителька назвала проблеми сучасних школярів, які "живуть" у ґаджетах

Заступник очільника МОН також зауважив, що у нашій державі простір вищої освіти є досить нерівномірним.
Чи підвищать зарплату вчителям у 2024 році

  • Наступного року в Україні зарплату вчителям планують підвищити двічі.
  • Зокрема, на 10% з січня та на 12,6% – з квітня.
  • Кошти на це у держбюджеті передбачили.
  • Очільник МОН Оксен Лісовий зазначав, що у середньому педагог зараз отримує 13 тисяч гривень.
  • Після підвищень ця сума має становити 16 тисяч гривень.

Джерело.


Повернутись вверх