facebook

Студентів в Україні можуть почати відраховувати з ВНЗ: які причини знайшли у МОН

Студентів в Україні можуть почати відраховувати з ВНЗ: які причини знайшли у МОН

Ініціативою хочуть реформувати систему бюджетного фінансування навчання.

У Міносвіти запропонували запровадити зміни до масштабної реформи вищої освіти, яка вплине на студентів-бюджетників. Тих, хто навчається за рахунок держави, можуть працевлаштовувати, але за відмову їм загрожує відрахування або контракт.

Таку пропозицію винесли у новому законопроекті МОН. Ініціативою хочуть реформувати систему бюджетного фінансування навчання.

Якщо її підтримають, студенти мають протягом місяця з дня отримання пропозиції про роботу підписати договір та три роки виконувати обов’язки, які будуть узгоджувати в рамках закону.

Якщо студент не захоче укладати договір з працевлаштування, який запропонують у центрі зайнятості, він втратить своє бюджетне місце та переведеться на контракт, але у разі повної відмови – його можуть відрахувати з вищого навчального закладу.

Варто нагадати, що в рамках реформи українцям також можуть замінити вечірню та заочну форми навчання дистанційної наступного року. Крім того, контрактникам нададуть право вибору терміну навчання – 3 або 6 років, а також вибору предмета.

Також реформа передбачає, що студенти обиратимуть спеціальність після першого чи другого курсу, а не одразу при вступі.

Чтайте також:  Не хочеш гарно вчитися – підеш у ПТУ, як знецінити саму ідею профільної школи

Джерело.


Повернутись вверх