facebook

У МОН хочуть зайнятись освітою для дорослих: що це означає

Міністерство освіти та науки України розробило законопроєкт “Про освіту дорослих”, який допоможе на законодавчому рівні забезпечити умови функціонування освіти дорослих в Україні.


Наразі цей законопроєкт потребує громадського обговорення, передає пресслужба МОН, інформує 24 Канал.

За словамиекспертів, цей закон дуже важливий, адже у сучасному світі людина повинна навчатись протягом життя. Наразі Україна дає для цього мало можливостей, і новий закон може це змінити.

Що передбачає законопроєкт про освіту для дорослих:

він допоможе створити умови для розвитку освіти дорослих;
цей законопроєкт має визначити пріоритетні напрями освіти дорослих, які б забезпечили формування в українців ключових компетентностей, рекомендованих ЄС для освіти впродовж життя;
за його допомогою можна буде упорядкувати систему освіти дорослих;
він також зможе визначати засади співробітництва між державою, органами місцевого самоврядування та провайдерами освіти дорослих;
законопроєкт закладе правові основи діяльності нових інституцій у сфері освіти дорослих.
У МОН наголосили, що законопроєкт передбачає створення Національної ради з питань освіти дорослих – відповідного консультативного органу, який матиме вплив на формування державної політики у сфері освіти дорослих.

Законопроєкт також визначає правові механізми взаємодії між формальною та неформальною освітою дорослих, який допоможе розширити доступ дорослих до формальної освіти та закласти зручні і гнучкі правила здобуття освіти дорослими.

Чтайте також:  Вчитель-мільярдер: історія успіху найбагатшого педагога світу


Повернутись вверх