facebook

“Контракт або відрахування”: за відмову від роботи студентів в Україні чекають наслідки

В Україні готують масштабну реформу вищої освіти, яка вплине на критерії фінансування навчання студентів-бюджетників. Їх зможуть переводити на контракт або відраховувати з вузів за відмову від роботи.

 

Як інформує “biz.today.ua”, у законопроекті МОН внесли нову пропозицію. Студентів, які навчаються безкоштовно та отримали пропозицію від роботодавця, запропонували працевлаштовувати. Якщо ж вони відмовляться, можуть позбутися бюджетних місць у вишах.

Ініціатива спрямовано реформування системи бюджетного фінансування навчання. Обов’язок студента-бюджетника щодо укладання договору можуть узгодити на законодавчому рівні. Якщо проект підтримають, студенти мають протягом місяця з дня отримання пропозиції про роботу підписати договір і три роки виконувати обов’язки.

Якщо студенти не погодяться на роботу, їх зможуть перевести на контрактну форму навчання або відрахувати з вишу.

В Україні скасують вечірню та заочну форми навчання

В Україні у 2024 році планують замінити вечірню та заочну форми навчання дистанційною.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що сферу оптимізують, щоб наблизити до європейських стандартів. В учнів з’явиться більше свободи.

Студенти-контрактники самі обиратимуть термін навчання в університеті – 3 чи 6 років. Вони також матимуть змогу обирати предмети. Це дозволить сформувати зручний графік, якщо студент хоче приділити більше уваги певним предметам чи вже працює.

Чтайте також:  Вступати до коледжу чи просиджувати штани в школі? Мережу сколихнула нова дискусія про 10-11 класи

Також стало відомо, що у студентів з’явиться можливість обирати спеціальність після першого чи другого курсу, а не одразу при вступі. Федоров нагадав, що у 17 років багатьом складно зробити правильний вибір.

 

Джерело.


Повернутись вверх