facebook

Стосується тих, хто повернувся з-за кордону: як тепер зарахувати дитину до школи – всі нюанси

Список документів для зарахування дитини до школи в Україні після повернення з-за кордону

 

Чимало українців продовжують повертатися до України, хоча воєнні дії продовжуються. Оскільки в більшості випадків Україну залишали після 24 лютого 2022 року мами з дітьми, після повернення на Батьківщину їм потрібно влаштувати дитину до школи. У Міносвіти перерахували необхідний список документів, повідомляє sud.ua.

У МОН підготували перелік необхідних рекомендацій для батьків, педагогів та ВПО, щоб спростити процес підготовки до зарахування дітей до школи після повернення в Україну.

Зокрема, у відомстві поінформували, який пакет документів потрібно подати до школи, щоб дитина з 1 вересня 2023 року почала відвідувати заняття:

Заява, яку пише один із батьків, опікунів або законних представників особисто, електронною поштою або будь-яким доступним способом.

Дитина може продовжити навчання у тій школі, де навчалася раніше чи обрати іншу установу.

При зарахуванні до української школи рекомендується враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл.

Потрібна довідка зі школи, де навчалася дитина за кордоном. У ній повинні бути зазначені дані про період навчання, перелік предметів, результати оцінювання, систему оцінки та особисті дані учня. Тоді їх буде враховано.

За відсутності довідки дитина має право скласти оцінку знань до початку навчального року. Форму оцінки визначає навчальний заклад.

Чтайте також:  "Іноді ми помиляємося, це не кінець, не злись на себе". Відео, як тато заспокоює доньку-підлітка, розчулило мережу

Якщо потрібно дитині пройти річне оцінювання з предметів, яких немає у закордонних школах (або всіх за програмою класу), його відносять до наступного класу (до тієї ж школи, де й навчалася, чи будь-якої іншої в Україні). Якщо дитина не проходить оцінювання або становить її неуспішно, її відносять до того ж класу.

Інтегровані предмети, наприклад, science, зараховують з урахуванням тих, які вивчала дитина (вони вказані в інформаційній довідці).

При цьому у Міносвіти наполягають на тому, що відмовити в зарахуванні дитини школа не може. Пропущені предмети можна скласти додатково та продовжити навчання в Україні.

Джерело.


Повернутись вверх