facebook

“Потрібна підтримка”: як виплачуватимуть зарплату вчителям у 2024 році

“Потрібна підтримка”: як виплачуватимуть зарплату вчителям у 2024 році
Зарплати українським бюджетникам, зокрема вчителям, у 2024 році виплачуватимуть із міжнародних коштів. Фінансова підтримка партнерів у час повномасштабної війни в Україні допомагає стабілізувати ситуацію.
Джерело:Урядовий портал

Очільник української уряду Денис Шмигаль під час щорічних осінніх зборів Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку розповів про необхідну суму. А також анонсував план реформ.

Як виплачуватимуть зарплату вчителям у 2024 році
Прем’єр-міністр розповів, що дефіцит державного бюджету наступного року складе 21% ВВП. Тож для його покриття потрібно залучити зовнішнє фінансування на суму близько 42 мільярдів доларів. Це, зокрема, дозволить виплачувати зарплати вчителям.

Також Шмигаль анонсував підготовку Кабміном Єдиного плану реформ до 2027 року.
Учителям підвищать зарплату у 2024 році

  • У 2024 році зарплати педагогів мають підвищити. На 10% – з 1 січня і ще на 12% – з 1 липня.
  • Такі дані містить погоджений урядом проєкт держабюджету-2024.
  • Кошти планують залучити з освітньої субвенції. Її заклали у проєкті на суму 102,9 мільярда гривень.
  • Збільшення освітньої субвенції дасть змогу підвищити зарплати працівникам освіти: на 10% з 1 січня і ще на 12% – з 1 липня (за тарифною сіткою), поінформували у МОН.
  • Очільник МОН Оксен Лісовий раніше анонсував новий формат оплати праці педагогів. Зміни мають набути чинності у 2025 році.
  • Так, базова частина зарплати має складати близько 80%, ще близько 20% – надбавки. І ще кілька надбавок: регіональні доплати і доплати від директора школи.
Чтайте також:  "У стовпчик швидше, але..." Вчителька математики розкрила китайський спосіб множення чисел і захопила мережу

Джерело.


Повернутись вверх