facebook

Безкоштовне навчання в обмін на службу: в Раді придумали, як “стимулювати” студентів йти в армію

Безкоштовне навчання в обмін на службу: в Раді придумали, як “стимулювати” студентів йти в армію

Народні депутати пропонують молоді безкоштовне навчання в обмін на згоду служити у Збройних силах України.

Про це йдеться у відповідному законопроєкті, зареєстрованому у парламенті.

Проєкт закону №9672-1 має внести зміни у статтю 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Його мета – стимулювання людей, які навчаються на платній основі йти добровільно служити в армії.

Автор ініціативи – народний депутат від монобільшості Георгій Мазурашу.

“Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти можуть за власним бажанням дати згоду на призов на військову службу під час мобілізації, у такому разі держава забезпечує їм здобуття відповідної освіти без жодних виплат з їхнього боку”, – йдеться у проєкті.

Водночас, у документі не вказані джерела фінансування, а також обґрунтування витрат з бюджету.

Він пояснив, що законопроєкт – альтернатива до запропонованого представником президента у ВРУ Федором Веніславським про скасування відтермінування для деяких студентів.

За його словами, у новому законопроєкті, який оперативно підготували, передбачений інструмент стимулу, щоб студенти могли дати згоду на мобілізацію, попри відтермінування.

Чтайте також:  Студентам доведеться погодитись на мобілізацію, якщо батьки не багаті: у Раді підготували новий закон

В Україні дев’ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.

Джерело.


Повернутись вверх