facebook

Директорці ліцею дали догану за те, що преміювала педагогів до Дня вчителя

Тривають судові процеси, пов‘язані з конфліктом у Седневі між в.о. селищного голови Тетяною Мориляк і колишньою директоркою ліцею, а нині радницею голови Чернігівської ОВА Тетяною Ясочко.

«Час Чернігівський» раніше повідомляв про цю справу: пані Ясочко отримала дві догани від в.о. селищного голови, одну з них суд скасував. 14 липня у Чернігівському районному суді відбулось засідання щодо скасування іншої догани, яку пані Ясочко отримала за те, що виписала педагогічному колективу седнівського ліцею грошову винагороду до Дня вчителя згідно Закону України «Про освіту». Седнівська влада наполягає: преміювала директорка і саму себе, однак згідно наданих до суду документів цього не відбулось.

“В розпорядженні в.о. селищної голови Мориляк йдеться про те, що наказ, виданий мною, було видано з порушенням норм бюджетного законодавства та перевищенням повноважень мною, як директором седнівського ліцею. Хочу зазначити, що ми завжди діємо в межах кошторисних призначень і відповідно до чинного законодавства. По-друге, службові повноваження мною були би порушені тільки в тому випадку, якби я дійсно отримала фінансову винагороду. А фінансові документи, які надані доказом до суду показують, що грошових винагород, премій чи інших грошових надходжень мені не було”, – каже Тетяна Ясочко, директорка ліцею, яку звільнили з роботи.

Чтайте також:  Кількість дітей у 1-х класах не має перевищувати 24 учні, – МОН

Розгляд справи тривав близько п’яти годин. Відповідач у справі, юрист, що захищав селищну раду, зміг взяти участь у засіданні лише в онлайн-форматі і через поганий інтернет-зв’язок нашій знімальній групі, на жаль, не вдалося з ним поспілкуватись. Сторона відповідача наполягає: седнівський ліцей просив у селищної ради грошей на виплату грошових винагород, чим перевищував свій бюджет. Втім, надані як доказ документи свідчать про протилежне.

 

“У позовній заяві та фінансових документах, які надала Седнівська селищна рада, а саме начальник фінансового відділу пані Маслова, вона надала дані, що ліцей повністю забезпечений фінансово освітньою субвенцією і має економію у залишку 57 000 гривень. Окремо хочу зазначити, що на виплату грошової винагороди педагогічним працівникам потрібно було 30 000 гривень”, – каже Тетяна Ясочко.

Пані Ясочко каже: йдеться про невеликі гроші для кожного педагогічного працівника ліцею, але у наш складний час навіть невелика грошова винагорода до професійного свята є приємністю для колективу.

“900 гривень, які вони отримали грошової винагороди це, думаю глядачі зі мною погодяться, зовсім мало, але це приємно. Мені хотілося зробити таку приємність і я ніколи не могла подумати. Що така приємність виллється в догану”, – каже освітянка.

Чтайте також:  Лісовий обіцяв: чи підвищили учителям зарплату у 2024 році

Протистояння у правовому полі триває, Тетяна Ясочко каже, що продовжуватиме боротися із несправедливістю у суді. А от в.о.секретаря Седнівської селищної ради чомусь від коментарів відмовилась.

Джерело.


Повернутись вверх