facebook

5 найбільших змін, які запровадять у школах вже цього року

5 найбільших змін, які запровадять у школах вже цього року

Навчання у школах доведеться адаптувати під реалії війни. Саме тому МОН розробило багато нововведень, які полегшать освітній процес та зроблять його максимально ефективним.

Про те, які зміни запрацюють уже в цьому навчальному році, читайте у матеріалі Styler.

Можна буде вибирати формат навчання
Міністерство освіти радить школам самостійно вибирати формат навчання. У пріоритеті очний варіант, особливо для початкових класів. Але для цього заклади мають бути забезпечені укриттям, які здатні вмістити усіх учасників навчального процесу. Школи також можуть організовувати позмінне навчання, або змішане – один день очно, наступний – онлайн.

Школи у Миколаївській, Запорізькій, Херсонській області працюватимуть переважно дистанційно, у Сумській та Харківській – у змішаному форматі. Харківські школярі початкових класів, ймовірно, навчатимуться у спеціально обладнаному для цього метрополітені.

Протягом року очільники закладів зможуть змінювати формат навчання. Також батьки школярів зможуть вибрати інший варіант навчального процесу, якщо їм не підійде той, що в школі. Вони зможуть перейти на екстернат або домашній формат.

Школярі навчатимуться у червні
Навчальний рік 2023/24 триватиме до 28 червня. Продовжили звичний термін навчання, аби надолужити ймовірні вимушені перерви в освітньому процесі, оскільки експерти прогнозують вимкнення електроенергії цієї осені та зими.

Чтайте також:  У школах можуть зникнути математика та природознавство: у чому причина

Цьогоріч також планують зробити довшими зимові канікули. Школи, які не випадатимуть із графіка, зможуть завершити навчання раніше. Це вирішуватиме керівництво закладів.

Введуть новий навчальний курс і оновлять деякі предмети
Міністерство освіти та науки спільно з ЮНІСЕФ розробляють практикум із мінної безпеки для школярів. Цей курс викладатимуть усім дітям, інформацію адаптують під кожну вікову групу. Освітяни уже створили навчальні посібники для вчителів.

Також на уроках інформатики більше уваги приділятимуть новітнім тематикам. Зокрема будуть уроки про штучний інтелект, програмування.

А предмет “Захист України” планують перевести виключно у практичний формат. Дітей навчать, як надавати домедичну допомогу, як орієнтуватись на місцевості і керувати дронами.

Діти за кордоном проходитимуть спрощений курс
Раніше школярі, які через війну виїхали за кордон, мали відвідувати іноземну школу й, за бажанням, вчитись дистанційно в українській школі.

Відтепер діти зможуть проходити лише 6-8-годинний український блок (залежно від класу це українська мова, література, історія України, географія). Інші базові предмети учні вивчатимуть у місцевих школах.

Це суттєво зменшить навантаження на школярів, оскільки їм не доведеться фактично двічі проходити ті ж теми з фізики, математики, біології чи астрономії в українській школі та іноземній. При цьому, дітей зможуть потім зарахувати в наші заклади освіти після повернення додому.

Чтайте також:  Як працюватиме пропускний режим у школах та що мають робити офіцери безпеки. Відповіді на 5 питань, які найбільше хвилюють батьків

Заборонять телефони і запровадять наукові експедиції
Вже з вересня у школах Львова планують заборонити користування телефонами під час навчального процесу. Поки це матиме рекомендаційний характер і кожен заклад зможе сам вибирати формат, як це організувати.

Також у львівських школах планують запровадити “стоячі” парти, вони мають становити 30% від загальної кількості. Це допоможе школярам більше рухатись.

Аби розвивати креативність школярів, освітяни радять проводити наукові експедиції із географії та історії. Для цього розроблять спеціальні маршрути. А ще діти зможуть влаштовувати власні вистави і показувати їх у справжніх театрах. Це розкриватиме їх творчий потенціал.

Джерело.


Повернутись вверх