facebook

А підручники для дітей за кошти батьків. Для яких класів школа видасть підручники?

Минулого року в умовах повномасштабної війни підручників для 6 класу не видавали зовсім, для 5-х – із запізненням і лише окремі позиції.

Зараз в Україні є потреба в підручниках не тільки для 6-х класів НУШ, а й для 5-х, адже торік навчальну літературу не отримали в належній кількості.

Про те, що робить МОН для вирішення цієї проблеми, під час Серпневої конференції повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Він зазначив, що на видання та доставлення підручників у держбюджеті цього року передбачили 754 мільйони гривень, чого замало, аби повноцінно забезпечити всіх українських школярів.

За словами посадовця, для 6-х класів в Україні держкоштом надрукують 66% підручників від загальної потреби. Зокрема, ідеться про посібники з таких предметів:

української мови та літератури;
зарубіжної літератури;
іноземної мови;
історії;
математики;
природознавства;
технологій.
Крім того, триває друк підручників для національних меншин і дітей з ООП.

Щодо видання навчальних посібників з решти предметів, МОН наразі веде перемовини з міжнародними партнерами, які мають бажання допомогти в забезпеченні українських школярів необхідними матеріалами. Андрій Сташків розповів про значні позитивні зрушення в цьому питанні. За його словами, для 5-х класів завдяки міжнародним донорам уже надрукували підручники з таких предметів:

Чтайте також:  До школи на 10 ранку: які зміни планують внести до навчального процесу взимку... Та які зміни ще чекають

українська мова,
польська мова,
математика,
природничий цикл.
За кошти державного бюджету для 5-х класів додатково надрукують ще історію України.

Загалом, за словами заступника міністра, до обласних баз уже доставили майже 4 мільйона підручників – 82% від загального замовлення.

Окрему увагу Андрій Сташків приділив питанню забезпечення навчальними матеріалами 1 та 10 класів. Для них теж мали друкувати навчальні посібники, однак, за рішенням МОН, учні цьогоріч будуть навчатися за тими книгами, які вже є в школах, адже програми для цих класів не оновлювалися, на відміну від 5-х і 6-х класів.

Для 10-х класів держава надрукує тільки підручники для національних меншин і учнів з ООП.

“Через війну й обмежене фінансування мусимо розставляти пріоритети”, – наголосив Андрій Сташків.

 

 

Джерело.


Повернутись вверх