facebook

Дитина перед школою та садочком: які обов’язкові вакцини й довідки

Дитина перед школою та садочком: які обов’язкові вакцини й довідки

Вже незабаром розпочнеться навчальний рік, а отже, прийшов час збирати дитину до школи. Йдеться не лише про шкільне приладдя – не можна забувати й про вакцинацію та довідки про стан здоров’я.

Перше, про що повинні знати батьки – усі діти повинні бути вакциновані. Це визначено законом “Про захист населення від інфекційних хвороб”. Якщо дитина не вакцинована згідно з календарем щеплень – зарахувати її до дитсадка чи школи забороняється. Які довідки та щеплення повинна мати дитина? Сімейний лікар Дмитро Пемпко, який обслуговує пацієнтів через систему Helsi.

Щеплення та довідки: що є обов’язковим?
Єдина поважна причина відсутності вакцинації – протипоказання. Відмова батьків не є підставою для відсутності вакцини та зарахування дитини до навчального закладу.

Перелік обов’язкових щеплень та строки їх отримання можна переглянути у календарі. Усі щеплення можна зробити безплатно.

Обов’язковими для дітей є такі вакцини:

 • БЦЖ – щеплення від туберкульозу;
 • ВГБ (вірусний гепатит Б);
 • АКДП, АаКДП, АДП, АДП-м (кашлюк, дифтерія, правець);
 • ІПВ, ОПВ (поліомієліт);
 • Хіб-інфекція;
 • КПК (кір, паротит, краснуха).

Для отримання довідки потрібно записатися на прийом до лікаря, пройти профілактичний огляд, переконатися, що зроблені усі щеплення (вони фіксуються у формі №063/о). На основі огляду лікар надасть довідку.
Медогляд школярів
Перед кожним навчальним роком школярі проходять медогляд, за результатами якого видається форма № 086-1/о. Учні повинні пройти огляд в наступних лікарів:

 • дитячий хірург;
 • ортопед-травматолог дитячий;
 • офтальмолог дитячий;
 • стоматолог;
 • інші спеціалісти за показами.
Чтайте також:  Батьків почнуть штрафувати на 5100 грн: хто поплатиться за дітей

Отримати довідку про проходження медогляду можуть лише ті діти, які вакциновані згідно з календарем та мають документальне підтвердження.

Для діточок, які ходять у дитячий садочок, достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря. Це звичайний документ, який надається без особливої форми, але, знову ж таки, лише якщо в дитини є довідка про обов’язкові щеплення.
Де зберігається інформація про щеплення?
Основним документом є карта профілактичних щеплень (форма №063/о). Оригінал зберігається або в картотеці поліклініки, або у сімейного лікаря, якщо ви принесли форму при укладанні декларації.

Копію цього документа можна пошукати у школі чи університеті, де навчалася дитина, якщо термін зберігання документа не завершився. Також інформацію про щеплення повинні містити такі документи:

 • історія розвитку дитини (форма №112/о);
 • медична карта амбулаторного хворого (форма №025/о);
 • міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
 • довідка про проведені щеплення.

Інформація про щеплення може зберігатися і в ЕСОЗ (електронній системі охорони здоров’я). Але внесення інформації про минулі щеплення – доволі трудомісткий процес, тим паче в нинішніх умовах, тому не варто обурюватися, якщо в електронній системі відображаються не всі щеплення.

У Helsi також з’явився функціонал “Календар щеплень”, який надає людині інформацію про щеплення, які потрібні їй від народження і впродовж усього життя.
Що робити, якщо інформація про вакцинацію втрачена?
При переїзді кожен може попросити копію карти профілактичних щеплень. Якщо ви вже виїхали без неї в інше місто чи за кордон, то потрібно зв’язатися з лікарем, за яким у вас укладена декларація, та попросити довідку чи внесення інформації в ЕСОЗ. Довідку лікар може сформувати як в електронній, так і паперовій формі. Отримати її можна електронною поштою або в інший домовлений спосіб.

Чтайте також:  Людям байдуже. Тренер з батьківства дав пораду, як реагувати на істерику дитини в публічному місці

Зазвичай, у разі переїзду в інший населений пункт, людині видається копія карти профілактичних щеплень або довідка про проведені щеплення. Медичні працівники не відстежують ваше пересування і не знають, коли й куди ви їдете. Тому, якщо ви кудись переїжджаєте – будьте ласкаві, попередьте про це свого лікаря і попросіть у нього довідку про проведені щеплення заздалегідь.

Джерело.


Повернутись вверх