facebook

Чи буде 12-річна система освіти від 2024 року: міністр освіти розставив всі крапки над “і”

Зміни, так стрімко переживає українська освіта, потребує великої підтримки для вчителів та учнів. Тому що вслід за змінами в освіті й педагогам слід змінюватись та вдосконалювати знання і навички щоб триматись на плаву тарнсформації.

Міністр заспокоїв, що перехід на 12-річну систему шкільної освіти запланований на 2027 рік і не раніше.

Переходу на 12-річну систему освіти у 2024 році не буде, він запланований на 2027 рік.

Про це заявив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

“Перехід на 12-річну систему шкільної освіти запланований у законі на 2027 рік. Він має відбутися в межах реформи Нової української школи”, – заявив очільник Міносвіти.

За його словами, по-перше, для такого переходу необхідно мати затверджений державний стандарт про профільну старшу школу. Зараз він лише розробляється.

По-друге, перехід вимагатиме чималих коштів, які наразі у бюджеті не передбачені. Тому такі зміни на 2024 рік зараз не плануються.

“Ми не можемо говорити про прискорення переходу на 12-річну школу як основного інструмента для подолання освітніх втрат. Для цього потрібні більш комплексні рішення, пошуком яких вже займаємося із командою”, – додав Лісовий.

Раніше голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак запропонував перейти на 12-річну систему шкільної освіти вже 2024 року.

Чтайте також:  Календарно-тематичне планування з усіх предметів на 2024/2025 н. р.

Джерело.


Повернутись вверх