facebook

Навіщо дітям вивчати математику та як правильно навчати щоб виростити інтелектуала?

Інтелектуальний розвиток дитини в будь-якому її віці неможливий без вивчення математичних дисциплін.

Оцінити значення математичного розвитку в загальній інтелектуалізації дітей можна навіть на прикладі того, яка кількість часу відводиться у школі для вивчення математики, алгебри, геометрії. Це одні з найважливіших предметів у школі. Чому так склалося?

Саме математичні первинні уявлення допомагають формувати гнучкість розумових процесів дитини, яка вчиться мислити нестандартно, неординарно, шукає нешаблонні методи розв’язання задач. Математика прищеплює вміння виходити за рамки звичного способу мислення і шукати інші способи розв’язання задач або вирішення проблем. Тому математичний розвиток дітей дуже важливий.

 

НАВІЩО ДІТЯМ ВИВЧАТИ МАТЕМАТИКУ?

Розвиток математичних здібностей у дітей не можна залишати без батьківської уваги. Наведемо кілька прикладів того, які саме математичні завдання необхідні для розвитку дитини і що вони дають:

Завдання на кмітливість. Ми часто бачимо в шкільних підручниках, а також у додаткових посібниках завдання на кмітливість. Найважливіше, що розвивають подібні вправи, – це кмітливість, логічність, гнучкість розуму, а також вони сприяють розвитку самостійності дитини. Адже дитина, спираючись на власний досвід і наявні знання і вміння, шукає способи розв’язання завдань і правильну відповідь.
Завдання на сенсорний розвиток. Вивчення навколишнього світу, його ознак і властивостей за формою, розміром, розташуванням предметів у просторі. Важливо навчити маленьку дитину відчувати, сприймати й усвідомлювати все різноманіття світу не тільки за кількістю, але й за якістю, уміти знаходити однакові властивості предметів, бачити відмінності, групувати предмети за певною ознакою.
Розширення словникового запасу з галузі математики. Важливо вчити дитину правильно називати кількість предметів не тільки числами, а й за допомогою слів – один, кілька, стільки ж, більш-менш. Також важливо знати спеціальні терміни для назви дій, одиниць виміру, геометричних фігур. Значення математичного розвитку для розумового розвитку дітей дійсно є надзвичайно важливим, і це не можна не оцінити.
Звертаємо особливу увагу батьків на те, що таким чином математичний розвиток дітей впливає не тільки на ту частину мозку, яка відповідає за логіку і точні науки, а й дозволяє загалом розвиватися в креативних напрямах, для яких дуже важливо мати нестандартне мислення, яке дозволяє знаходити нові цікаві рішення.

Чтайте також:  Коли починати навчальний рік – у серпні чи вересні? Садовий різко відповів освітньому омбудсмену Горбачову

Існує методика математичного розвитку дітей – це ментальна арифметика. Заняття з ментальної арифметики в «Академії розвитку інтелекту Smartum» за методикою інтелектуального розвитку дітей за допомогою усного рахунку, класичних стародавніх японських рахівниць абакус та через унікальну сучасну онлайн-платформу дають приголомшливі результати. Уже в перші два місяці навчання батьки починають відзначати, що діти не тільки швидко і правильно рахують в уяві, а й набувають упевненості в собі, набагато швидше виконують домашні завдання, у них прекрасно розвивається пам’ять і увага.

Як ментальна арифметика у центрі Smartum може допомогти вашій дитині і як потрібно тренуватися, вам із задоволенням розкажуть тренери та керівники відповідних центрів. Ми працюємо в 17 країнах світу, у більш ніж 800 центрах, тому запрошуємо всіх охочих ознайомитися з нашою унікальною методикою і переконатися в її якості та ефективності.

 

З ЯКОГО ВІКУ НАВЧАТИ ДИТИНУ МАТЕМАТИКИ?

Більшість фахівців вважають, що найкращим віком є ​​період від 3 до 5 років. До 4 років малюк без зусиль здатний опанувати елементарні арифметичні дії (складання й віднімання). Уже ближче до п’яти років дитина може без надзвичайних зусиль навчитися розв’язувати прості приклади і задачі.

У якому віці розпочинати навчання дитини, чому вчити і в якій формі будуть проходити заняття – вирішувати батькам. А щоб прийняти правильне, зважене рішення, не женіться за модою, не керуйтеся лише популярністю певних методик. Подивіться на дитину і з’ясуйте: чи готова вона вчитися? Чи цікаво їй виконувати завдання? І тоді, ґрунтуючись на здібностях, уподобаннях, слабких і сильних сторонах особистості сина чи дочки, приступайте до вибору занять. Вчасно розпочате навчання розкриє можливості вашої дитини і буде стимулювати її подальший розвиток.

Чтайте також:  У школах з 1 вересня вводять зміни: як по-новому навчатимуться учні

 

ЯК ПРАВИЛЬНО НАВЧАТИ?

Який би не був початковий рівень розвитку здібностей дитини, їх можна розвивати. Передусім допоможе в цьому розвиток уміння рахувати без калькулятора, тобто усно. Прикладів використання більш ніж достатньо в звичайному житті, потрібно лише користуватися зручним моментом для розвитку. Але якщо їх недостатньо, то допоможуть різні ребуси, загадки, настільні ігри.

Наприклад, гра в шахи. Шахи сприяють розвитку логічного мислення, дитина починає прораховувати не тільки свої варіанти ходів, але й можливі відповіді з боку суперника на кілька операцій уперед. А головоломки і пазли допоможуть не тільки з дрібною моторикою, а й з логікою просторового мислення.

Кілька порад батькам для того, щоб допомогти розвинути математичні здібності молодших школярів:

Виявіть спочатку самі непідробний щирий інтерес до шкільної математики та навчальних ігор. Важливо, щоб дитина підсвідомо відчувала вашу підтримку, розуміла, що те, чим він займається, – це важливо і цікаво.
Організуйте простір навколо школяра: повісьте в кімнаті різні плакати, лічилки, розмістіть навколо наочні предмети для навчання.
Наприклад, головоломки або дошку, на якій значно цікавіше розв’язувати приклади.
Для того щоб дитині було простіше запам’ятовувати і використовувати всю інформацію, можна застосувати одночасно кілька методів, а саме: промовляти вголос умову задачі, замальовувати її й візуалізувати ці процеси.
Навчання і тренування – це безперервний процес. Якщо ви хочете домогтися гарних результатів, то варто займатися не тільки ще більше, але й регулярно.
Робота мозку складна і вимагає постійного підживлення. Важливо чергувати розумову діяльність і фізичну, щоб до мозку надходила необхідна кількість крові та кисню. Дитині необхідно також збалансовано харчуватися, щодня отримувати потрібну частку білків, вітамінів, кальцію.

Чтайте також:  Чи зможуть школи виконати навчальний план, не змінюючи дати початку навчального року?

 

Джерело.


Повернутись вверх