facebook

Вчитель початкових класів – плюси та мінуси професії

Вчитель початкових класів – плюси та мінуси професії

Виховання молодого покоління – це дуже відповідальна та клопітна справа. Вчителі молодших класів повинні мати масу корисних і позитивних якостей. Адже без цього просто неможливо не тільки прищепити манери, навчити дітей, а й елементарно впоратися з ними. Загалом складно дати однозначну позитивну чи негативну оцінку цій професії, але можна розібратися в ній краще.
Плюси в роботі вчителя
Якщо вам потрібна робота вчителем у Києві, для початку варто оцінити її переваги та недоліки. Така професія має позитивні особливості та привабливі сторони:

  1. Вільне літо. У всіх вчителів приблизно два місяці триває законна відпустка влітку.
  2. Інтерес – один із головних критеріїв гарної роботи. А в розглянутій професії цікавого достатньо. Це курйозні випадки, смішні уявлення, різноманітність.
  3. Постійне вдосконалення знань. Розумова робота не дозволяє запускати свій інтелект. Навіть якщо теми повторюються, завжди з’являється й відкривається щось нове, що не дозволить мозку нудьгувати.
  4. Стабільність у роботі та прийнятний графік. Це ще один найважливіший плюс. Вчитель має чіткий розпорядок робочого дня та днів тижня, що робиться на цілий рік уперед.
  5. Наявність постійного робочого місця. Це дозволяє розташуватися як вдома, не відмовляючи собі в зручному столі, стільці, шафі.
Чтайте також:  Скільки часу вчитель має виділяти на уроці учневі з ООП?

Вчитель молодших класів є престижною професією, тому громадське визнання та подяки забезпечені. Крім того, офіційне працевлаштування – це завжди позитивна якість будь-якої роботи.
Які мінуси професії
Попри перераховані вище переваги професії, робота вчителем початкових класів має деякі недоліки:

  1. Псування нервів – це, напевно, найскладніший момент щоденної роботи з дітьми. На цю посаду підходять лише обрані, адже діти відчувають слабкість та користуються нею. Якщо вчитель не проявить твердість характеру, він не зможе дати раду з ними. Тому нерви у цієї людини мають бути залізними.
  2. Великий психологічний тиск із боку батьків та начальства можуть сильно зіпсувати загальну атмосферу роботи та настрій.
  3. Велика відповідальність за дітей – це складно. Якщо щось відбувається з дитиною в межах школи, за це несе відповідальність вчитель, а не батьки. Тут не завадить шосте почуття.
  4. Робота в позаробочий час – дуже неприємний факт. Йдеться про додаткові заняття та свята. Не завжди виходить провести вихідні з власними дітьми в гонитві за вихованням майбутнього покоління.

Недоліки та переваги професії говорять самі за себе, є багато за та проти, і на них треба зважати. І все ж, якщо мінуси цієї роботи викликають тривогу, варто серйозно обміркувати вибір. Часи змінюються, і в майбутньому багато шансів, що вчителі молодших класів цінуватимуться значно більше.

Чтайте також:  У 1 класі не більше 24 школярів: освітній омбудсмен назвав проблеми нового закону

Джерело.


Повернутись вверх