facebook

Чи стане відвідування польських шкіл обов’язковим для біженців з України: ухвалене важливе рішення

Чи стане відвідування польських шкіл обов’язковим для біженців з України: ухвалене важливе рішення

Як буде організований навчальний процес для українських учнів у Польщі у 2023 – 2024 роках?

У новому навчальному році у Польщі й надалі діятимуть спеціальні положення, що стосуються українських учнів.

 Зокрема:

  1. Учням з України буде надана можливість складати випускний іспит з іноземної мови, яку вони не вивчали в школі в рамках обов’язкових освітніх занять.
  2. Перевіряти екзаменаційні роботи українських учнів зможуть особи, які не входять у реєстр екзаменаторів.
  3. Українці, які навчаються в підготовчих класах, не підлягатимуть річній класифікації, якщо педагогічна рада визнає, що учень не володіє польською мовою, знання польської мови у даного учня недостатнє для засвоєння освіти або обсяг освітніх занять, що реалізуються, перешкоджає проведенню річної класифікації. В такому випадку учень замість свідоцтва отримає свідоцтво про навчання в підготовчому класі, а в аркуші оцінок буде зазначено, що він не підлягав класифікації.
  4. Українці надалі зможуть отримувати додаткові уроки з польської мови, які проводитимуться індивідуально або в групах до 15 учнів. Заняття проводитимуться мінімум 6 годин на тиждень.
  5. Учні з України, які мають інвалідність, можуть бути прийняті до спеціального дитячого садка, групи дитячого садка в спеціальній загальноосвітній школі, спеціальної школи, спеціального навчально-виховного комплексу або спеціального навчально-виховного комплексу лише на підставі заяви батьків або особи, яка опікується таким учнем.
  6. Для українських учнів діятимуть окремі терміни подання заявки про складання іспиту восьмикласника, атестату зрілості та фахового іспиту. Крайній термін – 15 березня 2024 року.
Чтайте також:  У школах Британії заборонили використовувати телефони під час навчання

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дедалі частіше у Польщі лунає невдоволення тим, що сотні тисяч українських дітей не охоплені їхньою системою освіти і про те, що відвідування шкіл у Польщі хочуть зробити обов’язковим для українців.

Втім, як бачимо, поки що про це в рішеннях польського уряду не йдеться.

Джерело.


Повернутись вверх