«Ніякі нуш, суш та інші «уші» не взлетять», – МОН дало рекомендації вчителям, а ті відповіли, що їм потрібно насправді
Освітянська спільнота обговорює допис екскерівника Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука
Ні про що
Ігор Лікарчук у своєму блозі на Освіта.ua розповів, що днями українські школи отримали рекомендації та вказівки щодо того, як завершити поточний і розпочати новий навчальний рік; як убезпечити учнів під час літніх канікул; як займатися питаннями цивільного захисту і т. ін.
Я у системі освіти дуже давно. І не памʼятаю жодного року, включаючи радянські, щоб такі листи, накази, рекомендації не приходили, – зазначає освітянин.
Він продовжив думку:
Дехто їх читав, хтось відразу клав у корзинку для сміття, а хтось переписував у текст доповіді на серпневій конференції. Вони трішки відрізнялися за змістом, залежно від ситуації, але ніколи якогось суттєвого впливу на функціонування освітньої системи не мали… Так буде і з цьогорічними…
Бо вони ні про що.
А саме:
- коли і які підручники гарантовано надійдуть до шкіл;
- чи будуть зміни у навчальних планах (про це багато говорилося напередодні);
- чи будуть зміни у системі оплати праці вчителів (про це багато говорилося напередодні);
- скільки коштів буде виділено із бюджетів на підготовку шкіл до нового навчального року чи їх не буде;
- чи створили, підпорядковані МОН величезні інституції банк даних про учительські вакансії та дані про вчителів, які шукають роботу;
- які плануються в новому навчальному році моніторинги (ними вже задовбали в поточному), опитування, вивчення тощо;
яким буде ЗНО / НМТ через рік; - чи будуть збережені у повному обсязі надбавки і доплати педагогам…
І це лише десята частина тих питань, які справді цікавлять педагогів і керівників закладів освіти напередодні нового навчального року, – зауважив Лікарчук
Його думку підтримали інші освітяни у коментарях. Ось про що вони пишуть:
Валентина Омельчук
Цікавить, коли повага буде до вчителя, без нього немає жодної професії, коли закінчиться постійне зниження заробітної плати, примусовий власний рахунок і т. д….
Julia Haranzha
цікавить, особисто мене, власне, одне – коли у мене, українського викладача, буде зарплата, як у міністра…
Наталія Кулик
Це ганьба- така мізерна зарплата!!! Війна у всіх. Тільки чомусь один бюджетник під час війни купує авто, квартиру в новобудові, а вчитель копійки ділить…поки не буде гідна зарплатня вчителя,- не буде нової освіти, про яку всі так мріють
Dmytro Bekas
Без якісного підняття зарплати ніякі нуш, суш та інші «уші» не взлетять.
Олег Брезицкий
За час правління різних керівників МОН школи перетворили на заклади, де не ЗДОБУВАЮТЬ ОСВІТУ, а дитячий садок для пересиджування віку, а вчителя в безправного придатка навчального процесу. І все це на фоні безвідповідального відношення Держави до матеріального забезпечення шкіл всим необхідним та перевірками шкіл готовності до навчального року. Якщо все описати, вся ЄВРОПА заплаче.