facebook

І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів

І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів

Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Днями українські школи отримали рекомендації та вказівки щодо того, як завершити поточний і розпочати новий навчальний рік; як убезпечити учнів під час літніх канікул; як займатися питаннями цивільного захисту і т. ін.

Я у системі освіти дуже давно. І не памʼятаю жодного року, включаючи радянські, щоб такі листи, накази, рекомендації не приходили.

Дехто їх читав, хтось відразу клав у корзинку для сміття, а хтось переписував у текст доповіді на серпневій конференції. Вони трішки відрізнялися за змістом, залежно від ситуації, але ніколи якогось суттєвого впливу на функціонування освітньої системи не мали… Так буде і з цьогорічними… Бо вони ні про що.

Але, уявивши себе на місці вчителя чи директора школи, хочу назвати, що в такому випадку хотів би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року.

А саме:

  • коли і які підручники гарантовано надійдуть до шкіл;
  • чи будуть зміни у навчальних планах (про це багато говорилося напередодні);
  • чи будуть зміни у системі оплати праці вчителів (про це багато говорилося напередодні);
  • скільки коштів буде виділено із бюджетів на підготовку шкіл до нового навчального року чи їх не буде;
  • чи створили, підпорядковані МОН величезні інституції банк даних про учительські вакансії та дані про вчителів, які шукають роботу;
  • які плануються в новому навчальному році моніторинги (ними вже задовбали в поточному), опитування, вивчення тощо;
  • яким буде ЗНО / НМТ через рік;
  • чи будуть збережені у повному обсязі надбавки і доплати педагогам…
Чтайте також:  Чи заборонять дітям ухилянтів вступати до вишів: у Раді зробили заяву

І це лише десята частина тих питань, які справді цікавлять педагогів і керівників закладів освіти напередодні нового навчального року…

Упевнений, що листи з подібними розʼясненнями й рекомендаціями будуть поширюватися і коментуватися швидше і ретельніше, ніж повідомлення про те, що якийсь співак подарував своїй енній дружині перепустку на проїзд там, де не співакам їздити не можна…

На жаль, добре розумію, що це лише мрії. Фантазії. Або як колись співалося в популярній тоді радянській пісні: «И на Марсе будут яблони цвести…». Яблуні не послухалися і не зацвіли.

Чи може краще процитувати Сковороду: «Не заважайте яблуням родити яблука. Краще відженіть від неї…»

P.S. Написав цей текст і розумію, що чогось в переліку отриманих закладами освіти рекомендацій не вистачає. І згадав, що ще не опубліковані рекомендації з організації виховної роботи. Думаю, що будуть. Як завжди… Чекайте.

Джерело.


Повернутись вверх