facebook

Стало відомо, чи складатимуть іспити учні 4, 9 та 11 класів

;

Стало відомо, чи складатимуть іспити учні 4, 9 та 11 класів

Навчальний рік 2022/2023 підходить до завершення. Випускників 11 класів четвертий рік поспіль звільнили від проходження державної підсумкової атестації (ДПА). Водночас, вони мають складати інші іспити, які будуть потрібні для вступу в ВНЗ.

Сайт Pro Ukraine розповідає, чи складатимуть учні 4 та 9 класів ДПА, а також що чекає на 11-класників.

Чи складатимуть ДПА учні 4 та 9 класів

Цього року українські школярі знову будуть звільнені від складання ДПА. Відповідне рішення Міністерства освіти у січні цього року підтримав Мін’юст.

Рішення про скасування ухвалено для учнів четвертих і дев’ятих класів. Тобто випускники цих класів отримають річні оцінки за результатами двох семестрів навчання без додаткових іспитів.

Які іспити складатимуть 11-класники

Учні, які закінчують школу у 2023 році, будуть здавати так зване спрощене ЗНО – національний мультипредметний тест (НМТ). Такі іспити складатимуть другий рік поспіль. Важливо, що результати цього тесту не йтимуть в атестат. Але на підставі НМТ буде відбуватися вступна кампанія.

У 2023 році НМТ включатиме два обов’язкові предмети: українську мову та математику, а третій предмет абітурієнт обиратиме за власним бажанням зі списку запропонованих. Це може бути:

  • історія України;
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія.
Чтайте також:  «Ніякі нуш, суш та інші «уші» не взлетять», - МОН дало рекомендації вчителям, а ті відповіли, що їм потрібно насправді

За результатами НМТ буде відбуватися вступ на бакалаврат на всі спеціальності, окрім мистецьких та спортивних. Для останніх потрібно буде пройти творчий конкурс.

Школярі здаватимуть ДПА з чотирьох предметів

10 квітня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 9046. Він передбачає нововведення в процес здачі ДПА вже з 2024 року.

Відповідно до документу, школярі будуть проходити державну підсумкову атестацію за кожен рівень повної загальної середньої освіти. Тобто після 4, 9 та 11 класів.

ДПА будуть здавати з таких предметів:

  • державної мови,
  • математики,
  • історії України,
  • іноземної мови.

Зауважимо, що станом на 17 травня 2023 року, цей законопроєкт прийнятий за основу, але остаточне рішення щодо цього нововведення поки не затверджене.

Джерело.


Повернутись вверх