Про навчання у школах до 30 червня, – Сергій Дятленко
“Щось я ніяк не можу зрозуміти колотнечу навколо строків чи то термінів завершення цього навчального року в школах.
Що не так в моїх міркуваннях?” – Про це пише експерт з питань організації та розвитку шкільної освіти Сергій Дятленко на своїй фейсбук-сторінці.
Дано:
1) норму про 175 обов’язкових навчальних днів на час воєнного стану в ЗУ Про повну загальну середню освіту призупинили (вартувало би її замінити на 35 навчальних тижнів, але то вже інше питання) як і вимогу завершити навчальний рік до 1 липня.
2) Натомість постановою КМУ від 24 червня 2022 р. № 711 визначили, що цей навчальний рік триває по 30 червня.
А це означає, що кожен ззсо МОЖЕ:
– продовжувати навчальний процес до 30 червня, якщо він з якихось причин не досяг позначки у 35 навчальних тижнів за передбаченими формами навчання.
35 тижнів, до речі, не є вимогою десь зафіксованою, АЛЕ саме на 35 навчальних тижнів розраховані навчальні програми. І якщо не досягти цього рівня
шляхом продовження навчального процесу чи без такого продовження, то вийде, що освітні втрати учнів були допущені, в тому числі, з вини закладу.
– проводити до 30 червня екскурсії, навчальну практику, літні школи, видавати документи про освіту тощо. Тобто все, що робили і раніше в цей час і все, що передбачено ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ закладу.
– Реалізовувати програму з компенсації освітніх втрат.
Але я ніде не можу побачити вимоги/потреби поголовно продовжити навчання до 30 червня чи не відпускати вчителів у відпустки до 30 червня.
Чи це я дуже просто дивлюся на процеси чи хтось дуже завумно?