facebook

Уряд розглядає впровадження трьох технологічних моделей організації харчування в закладах освіти

;

Уряд розглядає впровадження трьох технологічних моделей організації харчування в закладах освіти

У межах реформи Міністерство освіти і науки розробило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (постанова КМУ від 24 березня 2021 р. № 305), що передбачає введення трьох технологічних моделей організації харчування (фабрика кухня, опорна кухня, базова кухня).

Наразі документ перебуває на стадії погодження з відповідними органами, після чого буде поданий для ухвалення урядом.

Також у межах реформи шкільного харчування розпочалося будівництво першої в України фабрики-кухні в Бучі, де готуватимуть шкільні обіди для трьох громад (Буча, Немішаєве та Бородянка). Планується, що на такій фабриці-кухні можна приготувати 10 тис. Порцій щодня.

Проєктом передбачено переналаштування або розширення потужності виробництва для задоволення потреб у харчуванні будь-яких верств населення, які цього потребують. Зокрема, підприємство зможе годувати тимчасово переміщених осіб і місцевих жителів.

«Завдяки кухні ми повернулися до реформи шкільного харчування, яку перервало російське вторгнення. Ми усвідомили, що ідея годувати дітей якісно й поживно у воєнний час стає хоч і складнішою в реалізації, але і важливішою. Бо наші діти й наші педагоги продемонстрували справжній героїзм. Вони не перервали навчання. Тож підтримати дітей і педагогів, зокрема й харчуванням, від якого залежить якість навчання, – це наше бажання», – зазначила Олена Зеленська.

Чтайте також:  Міносвіти пропонує викладати один із предметів англійською у старших класах

Другу фабрику-кухню планують облаштувати у місті Лозовій на Харківщині.

Джерело.


Повернутись вверх