facebook

Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року

Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року

Великдень — перехідне церковне свято. Тобто щороку віряни святкують його в різні дати. 2023 року Воскресіння Господнє припадає на 16 квітня (у православних християн) та на 9 квітня (у католиків). Чи будуть додаткові вихідні на Великдень 2023 року?

Через чинний цьогоріч в Україні воєнний стан звичних для всіх українців трьох вихідних на Великдень не буде.

Воскресіння Господнє щороку святкують у різні дати. А все тому, що це свято відраховують від дня першого повного місяця після весняного рівнодення. Спочатку віряни дотримуються Великого посту, який триває сім тижнів і вважається одним із найсуворіших і найважчих у церковній традиції. 2023 року Великий піст розпочався 27 лютого і триває до 15 квітня.

Як зазначено в Кодексі законів про працю, понеділок після Великодня повинен бути вихідним днем, оскільки це велике церковне свято завжди припадає на неділю.

Однак від 19 лютого 2023 року в Україні був подовжений воєнний стан до 18 травня 2023 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ. Тому у відповідності до статті 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах військового стану” дія згаданої вище статті 73 КЗпП скасовується.

Чтайте також:  У Офісі освітнього омбудсмена розповіли про зміни у наданні відпусток – короткі тези

Тобто в понеділок, 17 квітня 2023 року, українці не отримають додатковий вихідний день і будуть працювати.

Джерело.


Повернутись вверх