Чи навчатимуть у школах стріляти: відповідь міністра освіти
Інформує Всеосвіта.
В умовах повномасштабної війни школярі мають бути обізнаними з правилами поводження зі зброєю та її типами.
Багато хто з жахом згадує лютий 2022 року, коли звуки вибухів лунали звідусіль, телеграм-канали повідомляли про стрімке проходження маршів русні нашою територією, інформація про важкі бої ширилася швидше за вітер. У багатьох громадян почалася паніка та страх перед невідомим, але уявно жахливим варіантом, часто лишаючи можливості логічно мислити та діяти раціонально і правильно.
Були й інші — вони вже зранку зібрали громади для координації, почали копати окопи, зварювати протитанкові «їжаки», розливати в пляшки «коктейлі Молотова». Почалися цілодобові чергування зі зброєю в руках, відбувалася допомога цивільним, які були розгублені й перебували у стані панічної атаки.
Тобто частина людей психологічно була готовою протистояти та боротися, інша виявилася просто розгубленою й дуже часто своїми діями заважала чи відволікала.
Та й військові, які нині боронять кожен клаптик української землі від російської орди, неодноразово зверталися й намагаються достукатися до кожного: готуйтеся воювати, проходьте тренінги та курси на освітніх платформах, відвідуйте курси надання домедичної допомоги, вчіться стріляти.
Саме для уникнення інертності та навчанню навичкам протистояти у школах викладається предмет «Захист України». Після повномасштабного вторгнення росії шкільну програму доповнили новими темами: більше годин виділено на вивчення мінної безпеки, кібербезпеки, захисту від інформаційних маніпуляцій, основ національного спротиву та історії російсько-української війни.
Оновлена програма містить багато практичних тем, наближених до реалій. У розділі про домедичну допомогу школярі вчать цивільні та військові протоколи, зокрема, і надання допомоги в умовах бойових дій. У темах щодо тактичної підготовки зосереджують увагу на індивідуальних діях, які можуть знадобитися в цивільному житті.
Нова програма передбачає, що учні мають навчитися стріляти:
- якщо в школі облаштували тир, то учні стріляють у ньому із пневматичної зброї;
- якщо ж є можливість провести стрільби на полігоні, тоді школярі вправляються з автоматами там.
Звісно, коли триває велика війна, можливості вивезти учнів на полігон обмежені, тому найчастіше школярі вчаться стріляти в шкільних тирах. Тому що будь-яка теорія підкріплюється практикою.
Нині кожен підліток має володіти навичками безпечного поводження зі зброєю, а також основами практичної стрільби. Бо це знання, які рятують життя.
Окрім того, міністр освіти Оксен Лісовий, виступаючи у парламенті, офіційно підтвердив, що в українських школах введуть обов’язковий предмет зі стрільби у тирах (відповідь міністра на 4:56 хвилині відео).
Національна ідея — це те, що врятує нашу країну і дозволить перемогти. Понад усе любити Україну — це не злочин, як говорили прибічники росіян і «какаяразніца». Націоналізм — це могутня сила, яка дає можливість будувати благополучну країну і захищати її від ворогів.
Нам треба згуртуватися та перемогти. Бо Україна у нас одна. І ми разом переможемо!