facebook

У школах України знову будуть викладати на двох мовах

У школах України знову будуть викладати на двох мовах

Міністерство освіти і науки України підготувало нововведення у системі шкільного навчання. Одним із них буде викладання двома мовами для старшокласників.

У минулі роки у багатьох школах України викладали двома мовами – рідною та російською. Війна з рашистами внесла корективи у свідомість наших громадян, а й у всі сфери їхнього життя. Співвітчизники масово відмовляються від товарів, які хоч якось пов’язані з РФ, і намагаються спілкуватися державною мовою.

Другою мовою, яку українці мають знати на високому рівні, стала англійська. Гендиректор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Олег Єресько заявив, що учні старших класів вивчатимуть другу мову як одну із двох основних. Предмети читатимуть як українською, так і англійською.

“Безумовно, у нас є заклади, де збираються діти, які мають здібності до вивчення іноземних мов. Там практикують раннє вивчення мов. Ми ж плануємо, що згодом у старшій школі обов’язковий профільний предмет обов’язково йтиме шляхом білінгвального вивчення: українською та англійською мовою, безумовно”, – наголосив представник МОН.

Єресько нагадав, що найкращі підручники світу сьогодні написані англійською мовою, тому українським дітям потрібно забезпечити високий рівень знань. Чиновник нагадав, що вона стане в нагоді у багатьох сферах – від програмування до науки.

Чтайте також:  Яку зарплату отримують учителі початкових класів в Україні

“Якщо ти хочеш отримувати знання поза тим, що є тут. Нобелівські лауреати читають свої лекції англійською мовою. Якщо ти хочеш приєднатися до них – будь ласка, вивчай мову!” – закликав Єреською.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Міносвіти представило програму “Освіта 4.0: український світанок”, яка містить конкретні кроки щодо трансформації шкільної освіти, передбачає запровадження білінгвального викладання у старших класах середньої школи. Таким чином, випускники вільно володітимуть іноземною мовою, що дасть їм ширші перспективи.

Олег Єресько наголосив, що у Новій українській школі повністю змінили ставлення до оцінювання. Тепер до дітей лояльніше ставлення і краще видно, де їм потрібно підвищити свій рівень знань.

Джерело.


Повернутись вверх