facebook

Мобілізація в Україні: за яких умов студентів можуть призивати в ЗСУ

;

Заклади освіти мають дотримуватися правил ведення військового обліку.

В Україні студенти мають право на відстрочення від мобілізації, призвати їх до лав Збройних сил України можуть лише в окремих випадках.

Про це розповів адвокат Андрій Новак в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua.

“Студенти можуть бути мобілізовані тільки за власним бажанням. Є пряма норма, що вони мають право на відстрочку. Якщо вони цим правом скористаються – ок. Не скористаються, не скажуть про право на відстрочку – їх мобілізують. Це стосується студентів бакалаврату, магістратури, аспірантури. Це стосується учнів і студентів закладів професійної технічної освіти”, – розповів Новак.

Основна умова, за словами адвоката – це має бути або денна, або дуальна форма навчання, а не заочна.

Як пояснив юрист, щоб отримати відстрочення, треба мати студентський квиток, який буде дійсний на момент вручення повістки.

Новак також попередив, що на період, коли студент закінчив бакалаврат і вступає на магістратуру, у нього є перерва 2-3 місяці між навчанням. У цей час він не вважається студентом, відповідно, його можуть мобілізувати і в нього немає прав для відстрочення.

Також він додав, що університети і будь-які заклади освіти мають право вимагати від студентів військово-облікові документи з актуалізованою інформацією, оскільки це пряма вимога правил ведення військового обліку.

Чтайте також:  Вступна кампанія – 2023: спеціальності з особливою підтримкою держави

Джерело.


Повернутись вверх