facebook

Як вибрати дитячий конструктор, яким можна гратися за відсутності світла?

;

Як вибрати дитячий конструктор, яким можна гратися за відсутності світла?

Через планові та аварійні відключення світла список домашніх розваг для дітей помітно скорочується. Доводиться викреслити з нього спілкування з друзями в месенджерах, перегляд мультиків та відеоблогів у режимі онлайн. Тож відкладаємо гаджети і беремо… конструктор. Як підібрати такий, з яким цікаво навіть у темряві? Зібрали 5 порад батькам, як обрати крутий дитячий конструктор.

За темою
Конструктор — це комплект різнокаліберних елементів, які потрібно з’єднувати між собою. Є універсальні набори, кінцевий результат збирання яких залежить виключно від фантазії дитини. Вони орієнтовані на малюків, які ще не вміють працювати з інструкцією та не можуть довго знаходитись на одному місці. У старших дітей більше зацікавлення викликають конструктори з конкретною тематикою: присвячені діснеївським мультфільмам, комп’ютерним іграм, всесвіту Гаррі Поттера чи марвелівським супергероям.

Не треба керуватися гендерними стереотипами під час вибору серії: мовляв, дівчаткам — набори про Барбі та звіряток, а хлопчикам — роботи та перегонові автомобілі. Ліпше відштовхуватися від інтересів та уподобань дитини. А якщо хочеться зробити сюрприз, можна придбати універсальний конструктор Лего Транспорт, Лего Дісней, Лего Дотс чи Лего Класік.

За віком
Виробники встановлюють вікові обмеження на конструктори, щоб досягти «прямого влучання» в цільову аудиторію. Маркування на коробці дає зрозуміти, для кого саме створено іграшку.

Чтайте також:  Дитина почала грубити: ці чотири способи допоможуть впоратися з неприємною ситуацією

Конструктори 2+ та 3+ — для тоддлерів. Вони без складних з’єднань та мініатюрних деталей, які можна проковтнути чи запхати до носа.
4+, 5+ — для непосидючих дошкільнят. Виготовлені з урахуванням особливостей дитячої психіки, тому на їхнє складання потрібно небагато часу. Пів години чи сорок хвилин — рівно стільки, скільки може сконцентровано просидіти на одному місці п’ятирічна дитина.
Від 6+ до 10+ — для учнів молодшої школи. Зазвичай — з величезною кількістю корисних функції. Тренують фантазію, творче мислення, логіку та кмітливість, позитивно впливають на комунікативні навички.
Від 10+ до 14+ — помірно складні комплекти, за «будівництвом» яких можна провести кілька годин поспіль.
14+ — конструктори для вибагливих тінейджерів, яким важко догодити. До речі, для дорослих вони також підходять.

За кількістю деталей
При якісному освітленні вмотивована дитина складе конструктор хоч і на кілька тисяч деталей. З портативною нічною лампою чи ліхтариком — інша справа. Годі чекати рекордної продуктивності, бо через брак світла темпи складання знижуються. Щоб гра з конструктором не перетворилася на довготривалі та нудні «тортури», треба зупинитися на помірній кількості деталей. Залежно від віку дитини це може бути 50, 100, 200 чи 500–700.

Чтайте також:  Дитина почала грубити: ці чотири способи допоможуть впоратися з неприємною ситуацією

За розміром деталей
Складати конструктори з дрібними елементами цікавіше. По-перше, потрібно докладати зусилля, правильно приєднуючи їх одну до одної. По-друге, довше зберігається інтрига — що ж вийде наприкінці.

Однак напівтемрява накладає свої обмеження, зокрема й тому, що маленькі запчастини легко загубити. Звідси висновок: оптимальні середні розміри пластикових блоків.

За кольором
Що барвистіші деталі, то простіше їх розрізняти. Це важливо, коли в наборі — багато схожих запчастинок і є ризик заплутатися.

Комплекти з однотонних елементів — high level, який краще відкласти до появи світла.

Конструктори сприяють розвитку дрібної моторики. Доводиться постаратися, щоб поставити детальку на своє місце. За поганого освітлення — це подвійний квест. Якщо розвісити у дитячій гірлянди на батарейках та встановити діодні акумуляторні світильники, вдасться не лише полегшити завдання дитині, а й створити святкову атмосферу навіть, коли свята позаду.

 

Джерело.


Повернутись вверх