facebook

Ігор Лікарчук назвав єдиний плюс сертифікації вчителів

Ігор Лікарчук назвав єдиний плюс сертифікації вчителів

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти.

В Україні понад 3 тисячі сертифікованих вчителів початкових класів. Так радісно заявляють в Державній службі якості освіти. Але виникає кілька питань.

1. В Україні більше 400 тисяч вчителів. Майже половина із них – вчителі початкових класів. Скільки ж буде потрібно років, щоб сертифікацію пройшли хоча б 25% педагогів, якщо за чотири роки таких виявилося аж три тисячі?

2. Чи змінилася після проходження сертифікації якість роботи цих вчителів, закладів, у яких вони працюють, і системи освіти в цілому?

На це питання відповідь дати не зможе ніхто. Бо в Україні відсутня методика оцінювання якості роботи вчителя чи закладу освіти, котра базується на замірах академічного прогресу його вихованців. А це, врешті, і має бути, якщо не єдиним, то основним показником якості роботи педагога.

Між іншим, методика оцінювання академічного прогресу учнів не використовується навіть під час сертифікації вчителів. У тому хайпі головне – папери, тести і спостереження «експертів» за роботою вчителя та бесіда із ним упродовж 60 хв…

Тому питання про валідність цієї сертифікації є, на мою думку, дуууууже актуальним.

Чтайте також:  Зимові канікули 2023-2024: як відпочиватимуть діти

3. Єдиним плюсом сертифікації, на нашу думку, є те, що ті, хто її пройшов, отримують невелику надбавку до зарплати. І чиновники мають роботу та зарплату.

Але в цьому контексті згадується приказка «чи вартує овчинка вичинки?»

Джерело.


Повернутись вверх