facebook

Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу

;

Для вчителів передбачена скорочена тривалість робочого часу

Збільшення тривалості робочого часу є правом, а не обов’язком роботодавця

Для окремих категорій працівників, у тому числі вчителів, передбачена скорочена тривалість робочого часу.

Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки з посиланням на 51 статтю КЗпП.

Зокрема, відповідаючи на запитання вчителів, у юридичному відділі Профспілці зазначають, що збільшення на період воєнного стану нормальної тривалості робочого часу до 60 годин на тиждень (скороченої – до 50 годин) є правом, а не обов’язком роботодавця.

П’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем за рішенням військового командування разом із військовими адміністраціями.

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається роботодавцем.

«Застосування визначеного законом № 2136 положення про скорочену норму робочого часу для педагогічних працівників має вирішуватися уповноваженими органами виходячи з положень законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту» щодо робочого часу та педагогічного навантаження, а також з урахуванням конкретної ситуації, яка складається в регіоні», – повідомляють у Профспілці.

Також законом від 15.03.2022 № 2126-ІX передбачено надання на час війни працівникам закладів освіти державних гарантій, які включають організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників, збереження місця роботи, середнього заробітку, виплату стипендії та інших виплат, передбачених законодавством.

Чтайте також:  Педагог сучасності: карта компетентностей вчителя

Джерело.


Повернутись вверх