Де в школах України досі вчать російську мову та літературу
В Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу. Викладання всіх дисциплін у ЗЗСО і навчання в садочках відбувається державною мовою. Проте в деяких школах Одеської та Кіровоградської областей діти досі вчать російську.
Про це у відповідь на запит “Нової української школи” повідомили обласні департаменти освіти.
Відсутні заклади дошкільної та загальної середньої освіти, у яких навчальний процес здійснюється російською мовою, у таких областях:
- Вінницька,
- Волинська,
- Дніпропетровська,
- Івано-Франківська,
- Київська,
- Львівська,
- Миколаївська,
- Одеська,
- Полтавська,
- Рівненська,
- Сумська,
- Тернопільська,
- Хмельницька,
- Черкаська,
- Чернівецька,
- Чернігівська.
Також у цих областях (крім Одеської) “російську мову” та “російську літературу” не викладають у школах ні як основну навчальну дисципліну, ні як факультатив.
У навчальному закладі Онуфріївської селищної ради Кіровоградській області 111 дітей вивчають російську мову як предмет.
Департамент освіти Одеської області, посилаючись на право вибору індивідуальної освітньої траєкторії (частина 1 статті 53 Закону України “Про освіту”), повідомляє, що в області
- до основних предметів “російська мова та читання” входять в 1 ЗЗСО приватної форми власності (Одеський приватний навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів “Гармонія-ХХІ століття” Одеської області). Там російську вивчає 10 учнів;
- факультативні заняття з російської мови та літератури відбуваються в 3 школах комунальної форми власності Одеси та 8 закладах загальної середньої освіти приватної форми власності.
У Харківській області відсутні ЗЗСО, де б викладали названі предмети чи проводили навчання російською мовою. Водночас департамент освіти області повідомляє, що “станом на 01.01.2022 кількість закладів дошкільної освіти в Харківській області, в яких освітній процес відбувався російською мовою, становила 21 заклад”.
Щодо Херсонської області, наявна інформація стосується лише обласного центру: міська рада повідомляє, що навчання відбувається українською мовою, мову й літературу країни-агресора не вивчають як предмет.
У Запорізькій області 59 з 67 територіальних громад перебувають під окупацією, що унеможливлює отримання достовірної інформації.
Луганська, Донецька, Закарпатська та Житомирська ОВА не надали інформації.
Нагадаємо, що нещодавно Київська міська рада вилучила російську мову з навчальних програм шкіл і дитячих садків міста.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!