facebook

Вчимося хвалити дитину правильно

;

Вчимося хвалити дитину правильно

Інформує Всеосвіта.

Кожна дитина потребує схвалення у процесі навчання чи побуті. На відміну від безособового «молодець», існують альтернативні варіанти похвали, завдяки яким дитина зрозуміє, у чому саме полягають її особисті успіхи та перемоги.

Дитині завжди потрібна підтримка батьків і вчителя. Це надихає її займатися улюбленою справою й покращувати власні навички. Але як підтримати та похвалити, крім того, щоб сказати таке звичне «Ти молодець»?

Сімейна психологиня Валентина Чайка розповіла, які фрази можна використати, щоб похвалити дитину.

Вислів «молодець» не має жодного важливого значення для дитини. Вона не знайомиться таким чином із собою, адже не має чіткої інформації про реальні факти своїх маленьких і великих перемог, невдач і труднощів, — зазначає фахівчиня.

До речі, у тлумачному словнику української мови слово «молодець» пояснюється як опис неодруженої людини, міцного парубка або молодої людини, яка має гарний вигляд.


Як краще замінити слово «молодець»
Психологиня радить перестати говорити з дитиною безликими фразами й використовувати альтернативу слову «молодець». Для цього варто вживати такі фрази:

  • мені здається, це було найкращим твоїм рішенням;
  • ти вже значно краще справляєшся з цим завданням, ти помітив(-ла)?;
  • я бачу, ти багато експериментував(-ла) та використав(-ла) нові кольори у малюнку;
  • я так пишаюся тобою!;
  • о, а як ти це вигадав(-ла)?;
  • мені дуже цікавий твій хід думок;
  • ти мені дуже допоміг(-ла), дякую за допомогу;
  • ого! Ти довго працював(-ла) над цим.
Чтайте також:  У вишах має бути табу на російську мову — Кремінь

Як наголошує психологиня, варто проявляти зацікавленість у діяльності дитини, розпитувати про подробиці та чому вона вирішила зробити саме так, а не інакше. Тоді дитина дійсно зрозуміє, що батьки чи вчитель підтримують її та розуміють.

Нагадаємо, восьмий місяць поспіль через повномасштабну агресію росії українці перебувають у стані постійної тривоги. Психологи підготували низку порад, які допоможуть мозкові розслабитися та повернути контроль над емоціями.

Джерело.


Повернутись вверх