facebook

Якщо застала дорогою до школи. Освітяни пояснили, як діяти прикарпатським учням при повітряній тривозі

Якщо застала дорогою до школи. Освітяни пояснили, як діяти прикарпатським учням при повітряній тривозі

У вівторок, 6 вересня, в Івано-Франківську лунала перша сирена від початку навчального року.

Деяких учнів повітряна тривога застала дорогою до школи. Для них це стало «сюрпризом, оскільки учні вперше від початку повномасштабної війни сіли за парти.

Натомість після першої сирени, деякі франківські батьки все ж вирішили перевести своїх дітей з офлайн на онлайн навчання заради їхньої безпеки, розповідає директор департаменту освіти та науки Івано-Франківська Вікторія Дротянко, передає Фіртка.

«Зокрема, вони змінили форму навчання, попередили керівника, що школяр впродовж тижня вчитиметься очно.

Після такого директор змінює форму і розклад навчання. Наразі, всі діти, які виявили бажання вчитися фізично — ідуть офлайн. Звісно в деяких школах є навчання у дві зміни.

Це пов’язано з тим, що укриття не може взяти всю кількість дітей, яка в одній зміні», — ділиться директор департаменту освіти та науки Івано-Франківська.

У міському департаменті кажуть, що здебільшого дитина добирається до школи разом із батьками. Водночас самі ж батьки вирішують як діяти малечі, яка прямує до навчального закладу.

«Батьки вирішують, як діяти своїй дитині при тривозі у транспорті. Чи їй необхідно вийти із нього та знайти найближче укриття.

Чтайте також:  Наскільки підвищать зарплату вчителям цього року і від чого вона залежатиме

А якщо діти знаходяться біля школи 500 метрів до школи, то вони можуть спокійно дійти до навчального закладу та спуститися в укриття.

Якщо більше, аніж 500 метрів — не рекомендується бігти до школи, а потрібно знайти якесь відповідне укриття поряд. Якщо в школі, то за дитину відповідає директор та вчитель.

Після тренувань діти до п’яти-семи хвилин спускаються в укриття».

Утім, якщо дитина знаходиться 500 метрів від школи — освітяни рекомендують учням рухатися до навчального закладу і там пройти в укриття. Адже, до початку війни у школах проводили тренувальні заняття, щодо спуску в укриття.

«Згідно з наказом є певний перелік пунктів за якими мають здійснювати евакуацію.

Зокрема, кожен вчитель відповідає за свій клас, кожен учень повинен знати як добиратися до свого укриття та що мають при собі мати.

Йдеться про наплічник з теплими речами та підписаний одяг з контактними даними батьків та особисті».

Є й в кожній школі також відповідальний, який відправляє дітей з вулиці. Наприклад, якщо перерва або не розпочалися уроки відповідальний повинен проконтролювати, щоб учні спустилися в укриття.

Однак, у дитсадках ситуація із навчанням трішки інша. Там є укриття, де можуть перебувати дві тисячі дітей. Надалі збільшуватимуть кількість дітей, які зможуть там перебувати.

Чтайте також:  "Краще дайте їм свободу та гідну зарплату!" Лікарчук розкритикував супервізію для українських вчителів

На разі у садочки прийняли сотню внутрішньо переміщених дітей. Водночас зменшилася кількість дітей в групах. Пов’язано це з тим, що дітки, які йдуть у садочки — це ті у кого батьки працюють.

На сьогодні, тільки три школи не працюють в Івано-Франківській громаді згідно з вимогами щодо укриття. Загалом дві тисячі внутрішньо переміщених дітей навчається у школах Франківської громади.

До слова, цьогоріч навчальний рік триватиме до 24 грудня без осінніх канікул. Натомість зимові канікули попередньо триватимуть до 24 лютого.

Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді попри війну в усіх навчальних закладах розпочалось навчання у школах. Так, діти навчаються онлайн, офлайн та за змішаною формою.

До слова, в громаді 331 клас навчається очно, 713 класів навчаються онлайн, 510 — за змішаною формою. Водночас в Івано-Франківську три навчальні заклади працюють в онлайн режимі, решта — у змішаному форматі.

Тим часом більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році. Фіртка дізнавалась, як полегшити дистанційне навчання для дитини.


Повернутись вверх