facebook

10 хвилин: Міносвіти визначило час для евакуації

10 хвилин: Міносвіти визначило час для евакуації

Інформує Всеосвіта.

Після початку повітряної тривоги учні мають потрапити в укриття не довше, ніж за 10 хвилин.
Під час дії воєнного часу Міністерство освіти і науки готує підвищені умови безпеки для шкіл.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він нагадав, що формат роботи шкіл — де заняття можна буде проводити очно, а де лише дистанційно — визначатиме виключно місцева влада. Проте зараз відпрацьовується спільний механізм дій під час повітряної тривоги.

Перш за все, має бути в будь-якому випадку забезпечене якомога менше одночасне перебування учасників освітнього процесу в закладі освіти. Це може бути зроблено за допомогою змінності: перша, друга, навіть третя зміна, — менша кількість занять при змішаній формі навчання, — пояснив Шкарлет.

Окрім того, він додав, що можна розділяти предмети за галузями знання: точні та природничі науки викладати очно, а гуманітарні — онлайн.

Щодо переміщення до укриття, освітянин пояснив, що шлях від класу до нього має займати не більше ніж 10 хвилин, а якщо сховище відсутнє у самій школі, то відстань до нього — не перевищувати 500 метрів.

При цьому на видних місцях має бути розміщено достатньо вказівників, а в укритті розписане місцеперебування класу. Діти мають бути забезпечені водою — технічною та питною, в укритті повинні бути вбиральні, необхідні медикаменти, стільці та ліжка або каремати.

Чтайте також:  З нового навчального року кількість учнів у перших класах обмежать: Горбачов пояснив, кого це стосується

Учитель має завести дітей свого класу до укриття і при цьому уважно слідкувати за дітьми, у тому числі бути готовим надати первинну психологічну підтримку дитині, якщо вона нервує, — розповів міністр.

Міністр наголосив, що до відбою повітряної тривоги залишати укриття учням і вчителям заборонено.

Нагадаємо, попри надзвичайно великий рівень небезпеки через російську агресію в Україні, Міносвіти не полишає думки відправити дітей у заклади освіти в очному режимі. Зібравши пропозиції від органів місцевого самоврядування, Асоціація міст України запропонувала Міністерству освіти і науки України розпочати навчальний рік в режимі онлайн. Названо три причини, чому навчання у закладах освіти під час війни росії проти України не можна проводити в очному форматі.

Джерело.


Повернутись вверх