facebook

МОН планує реформувати систему оплати праці вчителів

;

МОН планує реформувати систему оплати праці вчителів

Існуюча складна система оплати праці педпрацівників, не мотивує їх до професійного розвитку

Міністерство освіти і науки планує впродовж трьох наступних років здійснити реформування системи оплати праці українських учителів.

Відповідна ціль визначена проектом Плану відновлення освіти і науки, що презентований МОН.

У відомстві наголошують, що існуюча складна система оплати праці педагогічних працівників, не мотивує їх до професійного розвитку та не спонукає до залучення молодих вчителів до шкіл.

З огляду на це Міністерство освіти і науки планує здійснити глибинний аналітичний огляд чинної системи оплати праці та розробити нову систему оплати.

Нова система оплати праці включатиме нову структуру заробітної плати педагогічних працівників, що базуватиметься на підвищенні питомої ваги ставки заробітної плати (посадового окладу) в структурі заробітної плати вчителя та радикальне зменшення кількість доплат і надбавок.

Також буде розроблена нова організація педагогічної діяльності вчителя в частині збільшення педагогічного навантаження.

Окрім того, планується посилити позицію директора школи, зокрема, щодо встановлення фіксованого відсотка фонду оплати плати як фонду премій.

Передбачено впровадження контрактної форми працевлаштування педагогічних працівників.

Водночас у МОН вбачають ризики, що можуть стати на заваді досягненню реформування системи оплати праці, серед яких виділяють супротив вчителів, розбіжності в позиціях з профспілками, експертним середовищем та освітньою громадськістю.

Чтайте також:  Доплати за класне керівництво та за завідування кабінетом: чи можна виплачувати в період дистанційного навчання?

Поставленні завдання мають бути реалізовані до кінця 2022 року.

Поширенння нової системи оплати праці педагогічних працівників на всі типи закладів загальної середньої освіти незалежно від форми власності та сфери управління планується на кінець 2030 року.

Джерело.


Повернутись вверх