facebook

Очікування батьків щодо навчання під час війни

;

Очікування батьків щодо навчання під час війни

Інформує Всеосвіта.
Все менше часу лишається до початку нового навчального року, тому очікування батьків щодо освітнього процесу в умовах дії воєнного стану все більш песимістичні.

Напередодні 1 вересня більшість батьків, які перебувають в Україні, відчувають тривогу та страх. Адже під час повномасштабної війни, яку почала росія проти України, наші міста та селища перебувають під постійними артилеристськими та ракетними рашистськими ударами. Як відпускати власну дитину в школу чи, може, доцільніше перевести її на дистанційне навчання — це питання задає собі кожен із батьків.

Днями Служба освітнього омбудсмена Сергія Горбачова проводила опитування серед освітян і батьків дітей щодо очікувань він нового навчального року.

Отже, батьків тривожать наступні питання.

 • Питання фізичної безпеки дитини під час навчання

Найбільше турбують безпекові питання організації освітнього процесу під час нового навчального року в умовах воєнного стану.

Більшість опитаних батьків здобувачів освіти, які знаходяться в Україні,

 1. 16602 (65,8%) вважають найбільшою проблемою в новому навчальному році небезпеку для життя і здоров’я дитини через ракетні удари, які становлять загрозу для закладів освіти та дітей;
 2. 4178 (16,6%) хвилюються, що може бути загроза вторгнення на територію, де батьки з дитиною проживають.
 • Безпека під час повітряної тривоги
Чтайте також:  Освіта під час війни: школярі стресують, а вчителі «вигорають»

13234 (52,45%) опитаних батьків другою найпоширенішою проблемою вважають те, що завадити навчанню можуть повітряні тривоги;

9039 (35,8%) опитаних батьків хвилюються, що дітям буде важко знаходитися в укритті довгий час.

 • Безпека дитини дорогою до школи чи укриття
 1. 7132 (28,26%) опитаних батьків бояться, що дорога до закладу освіти буде небезпечною для дитини;
 2. 6853 (27,18%) опитаних батьків вважають, що для дитини може бути небезпечним переміщення із закладу освіти до укриття під час повітряної тривоги.

Також батьків хвилюють такі безпекові питання:

 1. дитина не встигне вчасно дістатися до місця навчання через повітряну тривогу;
 2. невпевненість у безпеці здобувачів початкової освіти через вікові особливості.
 • Психологічний стан дитини

Залишається актуальним питання психологічного стану дитини в умовах війни. Ця проблема посідає п’яте місце у переліку з 18 проблем після фізичної безпеки.

6972 (27,6%) опитаних батьків вважають, що психологічний стан дитини негативно впливатиме на її навчання в новому навчальному році.

 • Перерви у навчанні

830 (3,29%) опитаних батьків зазначають про такі можливі перерви через вимушений переїзд (до іншої країни або в межах території України).

404 (1,6%) опитаних батьків зазначають, що в новому навчальному році в дитини можуть виникати перерви у навчанні через сімейні обставини.

 • Нестача висококваліфікованих педагогів
Чтайте також:  У вишах має бути табу на російську мову — Кремінь

476 (1,9%) опитаних батьків зазначили інші проблеми, які їх турбують. Зокрема, батьки занепокоєні, що висококваліфіковані педагоги можуть не повернутися з-за кордону, щоб продовжити навчати дітей.

 • Проблеми під час дистанційного навчання

5478 (21,71%) опитаних батьків зазначають, що в їхніх дітей може бути відсутній або поганий Інтернет для здійснення дистанційного навчання у новому навчальному році, що, відповідно, вплине й на якість навчання дитини.

2022 (8%) опитаних батьків зазначають, що в дитини відсутні або їй не вистачає гаджетів для навчання, що відповідно також вплине на якість навчання.

1939 (7,68%) опитаних батьків вважають, що дистанційне навчання буде організоване неякісно, а 803 (3,2%) опитаних вказують, що дистанційне навчання буде відсутнє.

Значна частина опитаних батьків 5713 (22,6%) загалом вважають, що дистанційне навчання надає погану якість освіти.

 • Складнощі в навчанні після перебування за кордоном

237 (0,94%) опитаних батьків хвилюються, що після перебування та навчання дитини за кордоном у неї можуть виникати складнощі під час навчання в Україні.

117 (0,5%) опитаних батьків хвилюються, як буде здійснюватися зарахування предметів, які в Україні вивчаються як окремі предмети, а за кордоном їхні діти вивчали як інтегровані (об’єднані), наприклад: хімія та фізика, алгебра та геометрія тощо.

Чтайте також:  Як відбуватиметься вступ у магістратуру в Україні у 2023 році

Окрім того, батьки скаржаться на відсутність і нестачу підручників та негативний вплив на здоров’я через використання гаджетів.

Нагадаємо, за словами керівника Головного управління Національної поліції Києва Івана Виговського, з точки зору якості освіти офлайн-навчання краще, але в умовах російської агресії треба бути надто обережним і зваженим. Є певні ризики, що з урахуванням того, куди і як ворог б’є — ніхто не гарантує, що завтра не “прилетить” у школу.

Джерело.


Повернутись вверх