facebook

Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації

Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації

Освітній процес у закладах освіти в 2022/2023 н. р. буде організовано за очною (офлайн-навчання), дистанційною та змішаними формами залежно від безпекової ситуації та можливостей фонду захисних споруд у закладах.

«Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті і визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій. Рішення приймається за участю батьків учнів. Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік, або перевести дитину на екстернатну чи сімейну форму навчання. Для учнів, батьки яких оберуть онлайн-навчання, у закладі освіти можуть організовуватись окремі класи з дистанційною формою організації освітнього процесу. Жодна дитина не буде поза освітнім процесом», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час селекторної наради щодо готовності закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану.

Міністр підкреслив, що форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації у населеному пункті.

Наразі підготовка до нового навчального року відбувається на засадах постійної комунікації МОН, МВС, ОВА, управлінь і департаментів освіти, керівників закладів освіти з усіма зацікавленими учасниками освітнього процесу і, особливо, з батьками здобувачів освіти.

Чтайте також:  Кількість контролерів і наглядачів за роботою вчителя зростає

2 серпня 2022 року відбулася нарада керівництва МОН з представниками ДСНС та керівниками обласних управлінь освіти, з якими обговорено питання обов’язкового врахування думки батьків для обрання форми освітнього процесу здобувачів.

Органи управління освітою, керівники закладів загальної середньої освіти провели опитування серед батьків щодо організації навчання з урахуванням безпекової ситуації.

«За оперативною інформацією органів місцевого самоврядування (станом на 11.08.2022), із 12,8 тис. шкіл за очною формою планують розпочати навчання 3 тис. шкіл, за дистанційною – майже 5,7 тис., за змішаною – 4 тис.», – повідомив Сергій Шкарлет.

Міністр додав, що, на жаль, 1,3 тис. ЗЗСО розташовані на тимчасово окупованій території.

«Усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях», – сказав Сергій Шкарлет.

За всіма формами навчання функціонуватимуть заклади в 17 областях.

Джерело.


Повернутись вверх