facebook

Залишки освітньої субвенції можуть бути спрямовані на дистанційне навчання та заохочення вчителів, – МОН

Дистанційне навчання Міністерство освіти розглядає як додаткову можливість здобуття знань, зазначив Сергій Шкарлет.


Станом на 1 січня 2020 року залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів склали 5 257 097,7 тис. гривень.

Із зазначеної суми 1 901 231,4 тис. грн мають цільове призначення відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1106-р та № 1109-р.

Решту коштів у сумі 3 355 866,3 тис. грн місцеві органи влади мають використовувати відповідно до частини четвертої статті 1032 Бюджетного кодексу України та пункту 3 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6.

Залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів, зазначених у частині першій статті 1032 Бюджетного кодексу України.

Порядком та умовами надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначений перелік напрямів, на які насамперед необхідно спрямовувати залишки освітньої субвенції, однак він не є вичерпним.

У такий спосіб, залишки коштів за освітньою субвенцією, що склалися на початок року, можуть бути спрямовані на будь-які напрями, що стосуються оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Чтайте також:  З 18 січня вчителі початкових класів зможуть зареєструватися для участі в сертифікації

Крім того, за І півріччя 2020 року обсяг освітньої субвенції, який був перерахований Державною казначейською службою до місцевих бюджетів, склав 46 729 003,0 тис. гривень.

Станом на 1 липня 2020 року залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становили 7 776 214,2 тис. гривень.

Кошти освітньої субвенції розподіляються та направляються у регіони згідно з вимогами чинного бюджетного законодавства. Ця робота проводиться під наглядом органів Державної казначейської служби. Впливу людського чинника немає. Залишки коштів можуть бути, це звичайна практика і причини можуть бути різними. Ми постійно здійснюємо моніторинг та аналіз ситуації. Дистанційне навчання ми розглядаємо як додаткову можливість здобуття знань, а тому залишки коштів освітньої субвенції у разі потреби можуть бути використані на організацію цього процесу, – наголосив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

З огляду на те, що протягом 2020/2021 навчального року в Україні будуть так звані «червоні зони» епідемічної небезпеки поширення COVID-19, в яких навчання переводитиметься у дистанційній формі, Міністерство освіти і науки рекомендує місцевим органам виконавчої влади використовувати зекономлені кошти насамперед на забезпечення проведення дистанційного навчання, зокрема на заохочення вчителів, оновлення матеріально-технічної бази та навчального обладнання закладів освіти.

Крім того, відповідно до пункту 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам місцеві органи виконавчої влади мають право передавати кошти субвенції та залишки субвенції минулих років у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам.

Чтайте також:  «Ми відшліфуємо систему оцінювання так, щоб вона була зручною, зрозумілою й мотивувала до навчання» – Любомира Мандзій

Джерело.


Повернутись вверх