facebook

Як оцінюватимуть учнів у новому році та як вчителям планувати свою роботу: пояснення МОН

Міністерство освіти і науки надало роз’яснення щодо викладання навчальних предметів у школах в новому навчальному році. Зокрема, у відомстві пояснили, як виставляти оцінки учням та як планувати роботу вчителеві.
Як оцінюватимуть учнів у новому навчальному році
У рекомендаціях Міністерстві освіти наголосили, що при виставленні тематичної оцінки вчителі мають враховувати всі види навчальної діяльності учня протягом вивчення теми.

Так, семестрове оцінювання здійснюватимуться на підставі тематичних оцінок. При цьому варто враховувати динаміку особистих навчальних досягнень учня з певного предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо.

Річне оцінювання здійснюватиметься на підставі семестрових оцінок. Зазначимо, що воно не обов’язково має бути середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри.

Окрім того, у МОН наголосили, що відповідно до чинних нормативних актів семестрова і річна оцінки учнів можуть підлягати коригуванню.
Як учителі мають планувати роботу
Також у Міністерстві пояснили, що вчителі мають планувати свою роботу у довільній формі. Можна використовувати друковані чи електронні джерела тощо.

Адже формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних планів та поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя. “Встановлення універсальних стандартів таких документів у школи міста, району чи області є неприпустимим”, – наголошують у МОН.

Чтайте також:  Шкарлет пояснив, як відбувається навчання під час локдауну

Джерело.


Повернутись вверх