Як спілкуватися з родичами з Росії і чи потрібно це взагалі – поради психолога: мільйони українців мають родичів, друзів та знайомих у Росії. Багато хто зіткнувся з тим, що спілкуватися з близькими стало неможливо. Ми ніби живемо у різних світах
Не дуже хороші слова, відсутність довіри, звинувачення у брехні… Мільйони українців зіткнулися з нерозумінням з боку близьких із РФ. Батьки не вірять вашим словам, сестра звинувачує у пособництві фашистам, брат поклоняється Путіну, друзі не розуміють чи не хочуть розуміти, що відбувається в Україні.
Психологиня Світлана Арефнія у програмі “Зірковий шлях” на каналі “Україна” пояснила, як спілкуватися з росіянами, щоб не нашкодити собі і чи взагалі варто говорити з ними.
“Якщо ви спробували донести інформацію, надсилали відео та фото, додали родичів з Росії до всіх груп, у яких показують реальну ситуацію в Україні, але вони продовжують не вірити вам – на якийсь час припиніть спілкування”, – порадила Світлана Арефнія.
Психологиня радить спокійно пояснити близьким:
“На жаль, дорога сестра (тітка, бабуся, подруга), зараз ми не можемо порозумітися. Ти мене не чуєш. Мені шкода, але я перестаю спілкуватися з тобою, доки не закінчиться війна”.
Експерт попереджає, що під час війни наша психіка як ніколи вразлива. Не варто зараз спілкуватися з дуже токсичними людьми. Це просто виснажливо. Дайте собі невеликий перепочинок. Закінчиться війна, тоді ухваліть рішення, як бути далі.
Суть у тому, що ми намагаємось донести правду, довести, показати та спростувати брехню. Але це ні до чого не приведе. Будь-які пояснення люди починають сприймати негативно, це викликає конфлікт, починаються суперечки.
Коли ж ви на якийсь час відмовляєтеся спілкуватися з людиною, яка вас не чує, то таким чином захищаєте себе і передаєте їй відповідальність: це вона не вірить, бачить свою правду і не готова прийняти реальність. Завдяки такій позиції ви знижуєте рівень своїх переживань та залишаєтеся спокійним.
Все буде Україна!
Фото ілюстративне – одне з сіл на росії!